Izmir Kanada Konsolosluğu Nerede?

Kanada Konsolosluğu İzmir şehrinde var mı? Kanada konsolosluğu İstanbul’da, Kanada Büyükelçiliği Ankara’dadır. İzmir’de Kanada konsolosluğu yoktur. Kanada vizesi başvuruları için Ankara’daki veya İstanbul’daki vize merkezlerine gelinmesi gerekmektedir.

Kanada Konsolosluğu hangi illerde var?

Afyon, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Tekirdağ illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Kanada İstanbul Konsolosluğu’ndan yapabilirler.

Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne kadar?

Kanada’ ya seyahat etmek isteyenlerin öncelikle vize alması gerekmektedir. Pasaport türü fark etmeksizin Türk vatandaşlarının Kanada vizesi alarak seyahat etmelerinde engel bulunmamaktadır. 2022 yılı kanada turistik vize ücreti 185 (CAD) Kanada Doları olarak belirlenmiştir.

Kanada konsolosluğu ne zaman açılacak?

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu çalışma ve mesai saatleri haftaiçi Pazartesi Perşembe 09.00 – 12.00 / 14.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet verirken, yine Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Cuma günleri ise 09.00 ile 12.00 saatleri arasında hizmet verir.

You might be interested:  Izmir Hayvanat Bahcesi Nerede?

Kanada vizesi için neler gerekli?

Kanada Turistik Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kanada Vize Başvuru Formu.
 • Pasaport.
 • Biyometrik Fotoğraf.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı
 • Kişinin Maddi Durumunu İspat Eden Belgeler:
 • Kanada Vize Talep Dilekçesi.
 • Bağlı Bulunulan Kuruma Ait Belgeler.
 • Çalışıldığını Gösteren Belgeler.
 • Kanada’da Türk Konsolosluğu var mı?

  Toronto Başkonsolosluğumuz 29 Aralık 2010 tarihinden bu yana vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Toronto Başkonsolosluğumuzun görev alanı “National Capital Region ve Eastern Ontario” hariç tüm Ontario, Manitoba ve Nunavut olarak belirlenmiştir.

  Kanada vizesi parmak izi nerede veriliyor?

  Kanada Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır? Kanada vizesi parmak izi işlemleri VFS Global Ankara veya İstanbul vize başvuru merkezlerinde, önceden randevu alınarak yapılmaktadır. Diğer illerde bulunan VFS Global ofislerinde Kanada vize ve biyometri işlemleri yapılmamaktadır.

  Kanadaya gitmek için ne kadar para lazım?

  Kanada’da yaşayan bir kişinin aylık giderleri için ayda 1.230 Kanada dolarına ihtiyacı vardır ve Kanada’ya turistik amaçla seyahat edecek başvuru sahiplerinin kişi başına 30 gün için 2.000 Kanada doları bulundurmaları yeterlidir.

  Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2022?

  Vize başvurusu yapacak kişi emekli kişiler maaşının yattığı bankadan son üç aya ait banka hesap dökümü ile banka hesap cüzdanının imzalanmış evraklarını müracaat dosyasına koymalıdır. Emekli maaş hesabında en az beş bin Türk Lirası bulunmalıdır.

  Kanada kaç aylık vize veriyor?

  Kanada turist vizesine, Kanada ziyaretçi vizesi veya Kanada geçici yerleşim vizesi (Canada Temporary Resident Visa – TVR) de denilmektedir. Kanada turist vizesi süresi en fazla 6 aydır.Kanada turist vizesi tek girişli veya çok girişli olarak verilebilir.

  Kanada Şu an vize veriyor mu?

  Kanada Devleti’ne turistik seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili tüm T.C. vatandaşları Kanada vizesine tabidir.

  You might be interested:  Izmir Köfte Nerede Yenir?

  Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar 2021?

  Kanada Vizesi Değerlendirilme Süresi

  Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak büyükelçilikte görevli olan vize yetkilisi kişinin vize başvuru evraklarını eksik olarak değerlendirebilir ve ek evrak talep edebilir.

  Kanada vizesi ne zaman çıkar?

  Kanada vizesi ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Kanada Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre 4-5 hafta ‘ya da çıkabilir.

  Kanada vizesi en kolay nasıl alınır?

  Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

  Kanada vizesi almak zor mu?

  Kanada vizesi almak; başvuru amacına uygun vize şartlarının sağlanması, doğru başvuru yapılması, doğru vize evraklarının sunulması halinde çok zor olmayacaktır.

  Kanada’ya gitmek için ne yapmak gerek?

  Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Aile ve adres bilgilerini içermesi gerekmektedir. Evlilik Cüzdanı: Kişi eğer evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Ek Gelirler: Varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri gerekmektedir.

  Kanada vizesi nasıl alınır?

  Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

  Kanadaya işçi olarak nasıl gidilir?

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada’ya gitmek ve orada çalışmak istiyorsa Kanada çalışma vizesi almalıdır. Vize almanız için Kanada’daki elaman açığının doldurulmamış olması gerekmektedir. Bazı meslek grupları 2 yıl tam zamanlı olarak çalıştıktan sonra göçmenlik başvurusunda bulunabilmektedir.

  Kanada iş başvurusu nasıl yapılır?

  Kanada göçmenlik başvuruları online olarak gerçekleşmektedir. Başvurunuz herhangi bir aksilik çıkmaması halinde, 6 ay içerisinde sonuçlanır. Göçmenlik başvurusu, niteliğine göre farklılık göstermektedir. Kanada aile birleşimi vizesinde Kanada’da bulunan yakınınızın size sponsor olması gerekmektedir.

  You might be interested:  Izmir Demir Çelik Cezası Ne Zaman Bitiyor?

  Kanada Başkonsolosu kim?

  KANADA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JOHN HOLMES VE KANADA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ANDREW SMİTH, DEİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER CİHAD VARDAN’I ZİYARET ETTİ

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.