Izmir Istinye Park Kimin?

İZMİR İSTİNYE PARK KİMİN, İNŞAATINI KİM YAPIYOR? İzmir’de açılış tarihi tam bir muammaya dönen, İzmir’in Karabağlar ilçesi Üçkuyular semti, Fahrettin Altay Meydanı’nda yapımı devam eden İzmir İstinye Park Alışveriş Merkezi, Orjin Grup tarafından yapılıyor.

İstinyePark İzmir
Açılış tarihi 22 Ekim 2021)
Sahibi Orjin Grup
İşletmeci Orjin Grup
Mağaza sayısı 270

İstinye Park hangi firmaya ait?

Doğuş Holding’in İzmir Balçova’da 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği İzmir İstinye Park projesi 2019 yılının Eylül ayında hizmete açılacak.

Orjin kimin?

İş insanı olan Zafer Yıldırım Orjin Grup ve İstinye Park ortaklarındandır. Geçmiş dönemde Türkiye Futbol Federasyonu ve Beşiktaş JK Yönetim Kurullarında da yer almıştır.

İzmir İstinye Park ne kadara yapıldı?

Orjin Grup, 2 milyar TL’lik yatırımla İstinyePark İzmir’i hayata geçiriyor. İçinde 80 bin metrekare parkın da yer alacağı proje, 2019’da açılacak. İstanbul’un önde gelen alışveriş merkezlerinden İstinyePark, Orjin Grup tarafından 2 milyar TL’lik yatırımla İzmir’de açılıyor.

İstinye Park kime satıldı?

Doğus Holding A.Ş., Bloomberg’in konuya yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, İstinyePark’taki hisselerinin yüzde 30’unu Qatar Holding LLC’ye toplam 1 milyar dolar değerleme üzerinden satıyor.

Izmir istinye Park’ta hangi markalar var?

Giyim Mağazaları

You might be interested:  Izmir Güzelbahçe Hangi Ilçeye Bağlı?
 • Benetton.
 • Bershka.
 • Beymen.
 • Beymen Club.
 • Boyner.
 • Calvin Klein.
 • Calzedonia.
 • Gant.
 • Zafer Kurşun aslen nereli?

  Orjin grubunun diğer ortağı Zafer Kurşun da memur bir babanın oğlu. İstanbul’da doğan Kurşun, Atatürk Beyoğlu Lisesi’ni bitirdikten sonra üniversite sınavında şansını denemiş ama başarılı olamamış. Hemen askere giden kurşun döndüğünde kendi deyimiyle ne iş bulsa orada çalışmaya başlamış.

  Izmir Istinye Park Otel açıldı mı?

  Hyatt Regency, İzmir’deki ilk otelini açıyor!

  Hyatt markasının Türkiye’deki yedinci, İzmir’deki ilk oteli Hyatt Regency, İzmir İstinyePark AVM’de açılıyor.

  Izmir Balçova İstinye Park ne zaman açılacak?

  İzmir İstinye Park AVM Ağustos 2020’de açılıyor İzmir İstinye Park AVM /OTEL projesi İzmir Balçova’da Üçkuyular bölgesinde inşaatı sürüyor. Orjin Grup tarafından hayata geçirilen İstinyePark İzmir Projesi, İzmir ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağlayacağı öngörülmektir.

  İstinyePark İzmir kaçıncı büyük AVM?

  Ödüllü İngiliz mimari ofisi Universal Design Studio tarafından projelendirilen Beymen İstinyePark İzmir, 60 milyon liralık yatırımla hayata geçirildi. 4 bin metrekarelik alanda 900’ü aşkın dünya markasını İzmirlilerle buluşturan Beymen İstinyePark İzmir, markanın Türkiye’deki üçüncü büyük mağazası oldu.

  Doğuş Grubu kime satıldı?

  Şirket; altyapı inşaatı, eğlence sektörü, e-ticaret, gayrimenkul, lüks tüketim, medya, otomotiv endüstrisi, turizm, yenilenebilir enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Doğuş Holding A.Ş. Grup, uzun yıllar faaliyetini yürüttüğü Garanti Bankası’nı 2018’de BBVA’ya satarak bankacılık sektöründen çekilmiştir.

  Doğuş Holding sahibi kim?

  Ferit Faik Şahenk (18 Mart 1964) Doğuş Holding’in ve Garanti Bankası’nın yönetim kurulu başkanı. Niğdeli bir ailenin çocuğu olarak 18 Mart 1964 tarihinde Ankara’da doğdu. 1987 yılında Boston Koleji’nden pazarlama ve insan kaynakları bölümünden mezun olduktan sonra 1991 yılında Garanti Menkul Kıymetler Şirketi’ni kurdu.

  İstinye Park içinde ne var?

  Giyim Mağazaları

  You might be interested:  Izmir Nazarköy Nasıl Gidilir?
 • Arzu Kaprol.
 • Atalar.
 • Batik.
 • Bebe.
 • Benetton.
 • Bershka.
 • Beymen.
 • Boyner.
 • Izmir istinye park ne kadar büyük?

  İzmir’in Balçova ilçesi Üçkuyular mevkiinde konumlanan İstinye Park İzmir projesinde, alışveriş merkezi, 160 odalı beş yıldızlı bir otel ve 80 bin metrekare büyüklüğünde bir şehir parkı yer alıyor.

  Zafer Kurşun kim?

  Modern (organize) perakendenin başına Orjin Grup Eşbaşkanı Zafer Kurşun geçiyor. İstinyePark’ın ortaklarından Kurşun, 110 milyar dolarlık ciroyu yöneten sektörün çatı kuruluşu Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’nun (TAMPF) yeni başkanı olacak.

  Istinye adı nereden geliyor?

  Bu ad, saos/sos (güvenli) ve Sthenion (güçlünün -Athena’nın- yeri) sözcüklerinden türetilmiş olup ‘güçlü tanrıça Athena’nın güvenli koyu’ anlamına gelmektedir. Bu isim İstinye koyunun güvenliliği dolayısı ile verilmiştir. Bizans döneminde İstinye’nin adı ‘Stenos’ olmuş ve yine aynı dönemde ‘Stenia’ adını almıştır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.