Izmir Istanbul Otoyol Ücreti Nasıl Ödenir?

Ücretler Ziraat Bankası ya da Finansbank şubeleri ile igs.otoyolas.com.tr adresinden yapılmaktadır. Geçişleri otomatik ödemek için OPASS sayfasından kredi kartını kaydederek ödeme gerçekleştirmek mümkündür.

Istanbul İzmir otobanı kaç TL 2022?

İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU GEÇİŞ ÜCRETLERİ 2022

İstanbul – İzmir otoyolu 1.sınıf araçlar için Osmangazi köprüsünden gidilerek 459 TL, ikinci sınıf araçlar için 733 TL, üçüncü sınıf araçlar için ise 871 TL tutuyor.

İzmir Otoyol ücreti nasıl ödenir?

Ziraat Bankası veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması vasıtasıyla yapılabilir.

Otoyol ücreti internetten nasıl ödenir?

Borç kaydına ilişkin ödemeler T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ödeme yap” seçeneği ile ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması telefona indirilerek yapılabilir.

You might be interested:  Ankara Izmir Yht Ne Zaman Bitecek?

Otoyol geçiş ücreti ödeme nasıl yapılır?

Otoyol ve Köprü OGS Geçiş İhlal Cezalarını Kurumumuz web sayfasında (www.kgm.gov.tr) bulunan ihlalli geçiş sorgulama ve ödeme ekranından​ ve PTT’nin herhangi bir şubesinden 351113 nolu posta çeki hesabına araç plakası belirtilerek ödenebilir.

İstanbul İzmir otoyol ücretine köprü dahil mi?

İstanbul – İzmir yönündeki seyahatlerde Osmangazi köprü gişesinde sadece köprü ücreti, otoyol çıkış gişesinde ise otoyol kısmına ait ücret tahsil edilir. İzmir – İstanbul yönündeki seyahatlerde ise Osmangazi köprü gişesinde hem köprü ücreti, hem de giriş noktasına göre otoyol kısmına ait ücret birlikte tahsil edilir.

İzmir İstanbul arabayla kaç TL 2022?

İstanbul-İzmir arası yol arabayla tek yön gidildiğinde sadece benzin ve ücretli yollara ödenen para bin 180 lira. Yani ziyaret amaçlı veya zorunluluktan dolayı İstanbul’dan İzmir’e gidip geri dönecek biri bu seyahati arabayla yaptığı takdirde 10 Mart 2022 fiyatlarıyla 2 bin 360 lira ödeyecek.

İzmir’den Istanbul’a otoban parası ne kadar?

Otomobil: 459 TL. Hafif Ticari Araç: 733 TL. 3 Akslı Her Türlü Araç: 871 TL. 4 ve 5 Akslı Her Türlü Araç: 1155,50 TL.

Istanbul İzmir Otoyolu HGS geçerli mi?

Evet. İstanbul – İzmir Otoyolunda HGS sistemleri kurulmuş olup, giriş ve çıkış gişelerinde etiket tipinize göre HGS şeritlerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Plakaya yazılan HGS nasıl ödenir?

Gecikmiş hgs borcunuzu, Karayolları Müdürlüğünün anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden veya PTT’nin online sistemi üzerinden yatırabilirsiniz. Hgs’nizi online ödemek istiyorsanız, bu işlemi mobil bankacılık sistemini kullanarak ödeyebilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş ücreti nereye ödenir?

Bu sebeple cezalı duruma düşmemek için geçiş tarihini izleyen 15 gün içerisinde araç plakanıza ait bir HGS hesabının açılması, hesabı olan araçlar için ise HGS hesabına yeterli bakiye yüklenmesi gerekmektedir. Bu geçişin ödemesi sadece Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’na yapılabilir.

You might be interested:  Izmir De Nerede Ne Yenir?

Ziraat Bankası HGS ödeme nasıl yapılır?

Geçiş ücreti, etiket bakiyesinden alınır. HGS etiketinizin, Kullanım Kılavuzunda. (Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) belirtildiği şekilde yapıştırılması gerekmektedir. Ziraat Bankası Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı ya da Vadesiz Mevduat Hesabına bağlı çalışan Otomatik Ödeme Talimatı tanımlanır.

Karayolları geçiş ücreti borcu nereye ödenir?

İhlali Geçiş Ödemeleri İçin Ziraat Bankası ve Halkbank Şubelerine Başvurabilirsiniz.

HGS kart mı yoksa etiket mi?

HGS kart ve etiket sistemi arasında ödeme açısından hiç bir fark bulunmazken, etiket sistemi ile gişe bekleme süresi daha az hale getirilmiş durumda.

HGS li araç OGS’den geçerse ne olur?

HGS de geçiş ihlali yaptıysanız yani OGS ile HGS gişesinden geçtiyseniz HGS ye abone olarak ceza almaz HGS geçiş ücreti ödersiniz. Aboneliğiniz 15 lira civarında en ucuz geçiş ücreti düşünülürse 5 lira civarında 50 liralık ceza yerine 20 lira ödeyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

HGS kaçak geçiş cezası ne kadar 2022?

Köprü ve otoyollardan HGS aboneliğiniz olmadan veya bakiyeniz yetersiz olarak geçtiyseniz geçiş ücretinin 5 katı ceza geçiş ücretini de ayrıca ödemek zorunda kalırsınız. Örneğin geçiş ücreti 15 TL ise 90 TL ödeme yapmak durumundasınız.

İzmir İstanbul otoyol ücreti ne kadar?

Sonrasında İstanbul İzmir Otoyolu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne devredilecek. İstanbul İzmir Otoyolu 5 Haziran 2015 tarihinde tamamen tamamlanmış ve hizmete girmiştir.

İstanbul İzmir Otoyolu-Osmangazi Köprüsü

Otomobil 184,50 TL
4 ve 5 Akslı Araçlar 464,50 TL
6 ve üstünde Akslı Araçlar 585,50 TL
Motosikletler 129 TL

İstanbul İzmir yeni otoban ücreti ne kadar?

İstanbul-İzmir Otoyol Ücretleri 2022

Araç Tipi Osmangazi Köprüsü İzmir Çıkış
Otomobil 184,5 TL 459 TL
Hafif Ticari Araç 295 TL 733 TL
3 Akslı Her Türlü Araçlar 350 TL 871 TL
4 ve 5 Akslı Her Türlü Araçlar 464,5 TL 1.155,5 TL
You might be interested:  Izmir Bombası Hamuru Nasıl Olur?

İzmir otoyol ücreti ne kadar?

İstanbul İzmir Otoyolu Geçiş Ücretleri: Bursa Kuzey

Hafif Ticari Araç: 514,50 TL. 3 Akslı Her Türlü Araç: 611 TL. 4 ve 5 Akslı Her Türlü Araç: 811 TL. 6 ve Yukarı Akslı Araçlar: 1021,50 TL.

Leave a Reply

Your email address will not be published.