Izmir Işçi Mahkemesi Nerede?

Olmak üzere İzmir’de 22 adet İş Mahkemesi bulunmaktadır. Adres: Mansuroğlu Mahallesi No:12 Gültekinler Plaza Bayraklı/İZMİR İZMİR SULH HUKUK MAHKEMESİ/MAHKEMELERİ NEREDE?

Izmir adliyesi iş mahkemeleri nerede?

0232-398-26-00 numaralı telefon arandıktan sonra aşağıda yazılı dahili numaraların tuşlanması gerekmektedir. İzmir İş Mahkemeleri, İzmir Adliyesi Gültekinler Ek Binasında bulunmaktadır.

Izmir adliyesinde hangi mahkemeler var?

İZMİR ADLİYESİ

 • Ağır Ceza Mahkemeleri.
 • Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi.
 • Asliye Ceza Mahkemeleri.
 • Çocuk Mahkemeleri.
 • Asliye Hukuk Mahkemeleri.
 • İcra Daireleri.
 • İnfaz Hakimlikleri.
 • Fikri Sinai Haklar Ceza/Hukuk Mahkemeleri.
 • Izmir aile mahkemesi nereye taşındı?

  0232-398-26-00 numaralı telefon arandıktan sonra aşağıda yazılı dahili numaraların tuşlanması gerekmektedir. İzmir Aile Mahkemeleri, İzmir Adliyesi Gültekinler Ek Binasında bulunmaktadır. Aşağıdaki bilgiler son olarak 21/02/2022 tarihinde güncellenmiştir.

  Izmir asliye hukuk mahkemeleri hangi binada?

  İzmir Asliye Hukuk Mahkemeleri, İzmir Adliyesi Ana Binada bulunmaktadır.

  Izmir 12 iş mahkemesi nerede?

  İZMİR ADLİYESİ

  Adres : Mansuroğlu Mahallesi No:12 Gültekinler Plaza Bayraklı/İZMİR
  Telefon (Santral) : 0232 398 26 00

  Adliye nereye taşındı?

  Ankara Yeni Adalet Sarayının Yenimahalle ilçesinde bulunan eski MİT arazisinin 250 dönümlük kısmına yapılması planlanmıştır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, yeni adliye binasının Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir yerde olduğunu vurguladı.

  You might be interested:  Izmir Otogar Nasıl Gidilir?

  Izmir adliyesi taşınıyor mu?

  İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde birçok kamu binası da hasar gördü. O binalardan biri ise Bayraklı’daki İzmir Adliyesi Duvarlarında derin çatlaklar oluşan binanın A ve B blokları Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınacak.

  16 asliye ceza mahkemesi hangi davalara bakar?

  Asliye Ceza Mahkemesi on yıl veya daha az hapis cezasını gerektiren suçların yargılamasını yapmakla yükümlü bir mahkemedir. Asliye Ceza Mahkemesi diğer kanunlarla başka mahkemelerin görevli kılınmadığı tüm ceza davalarına ve işlere bakmaktadır.

  Izmir Cumhuriyet savcısı kim?

  06.10.2021 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa ÖZTÜRK, evli olup iki çocuk babasıdır. Sn. Mustafa ÖZTÜRK, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak Görevini Üstün başarıyla sürdürmektedir.

  Izmir adliyesi hangi semtte?

  İzmir Adliyesi İzmir ili Bayraklı ilçesi Adalet mahallesinde yer alır. İzmir Adliyesi haritası ve yakın yerlere mesafeleri haritada gösterilmektedir. İşte adres tarifi Aşağıdaki haritayı kullanarak İzmir Adliyesi nerede bulunduğunu, haritadaki yerini, nereye yakın görebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.

  Izmir adliyesine Izbanla nasıl gidilir?

  İçerisinde çarşının sonunda sağ tarafta yer alan Adliyeye ulaşabilirsiniz. Ya da İZBAN hattını tercih edecekseniz, Karşıyaka İstasyonunda ineceksiniz. İstasyondan çıktığınızda Çarşının diğer tarafında bulunan binalar Hükumet Konağına ait binalardır ve Karşıyaka Adliye binası da bu binaların en solundakidir.

  Aile mahkemesi hangi davalara bakar?

  Buna göre aile mahkemelerinin görevleri şunlardır: Şiddet mağduru veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin engellenmesi maksadıyla tedbir kararları vermek (6284 sayılı Kanun m.4, m.5).

  Izmir asliye ticaret mahkemeleri hangi binada?

  İzmir Asliye Ticaret Mahkemeleri, İzmir Adliyesi Çınarlı Ek Binasında bulunmaktadır.

  Asliye hukuk mahkemesi hangi davalara bakar?

  6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununa göre; dava konusunun değer ve miktarına bakılmaksızın malvarlığı haklarına ilişkin davarlarla, şahıs varlığına ilişkin davalarda görevli mahkeme, aksine bir düzenleme bulunmadıkça asliye hukuk mahkemesidir.

  You might be interested:  Izmir Bombasi Nerede Yenir?

  Izmir sulh hukuk mahkemesine nasıl gidilir?

  Karsiyaka bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Adliye Ek Bina Sulh Hukuk Mahkemeleri adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 249, 330, 515, 543, 599, 662, 963.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

  Iş mahkemesi nasıl olur?

  İş hukukundan kaynaklanan tespit davaları iş mahkemesinde görülür. Örneğin, yaşlılık aylığına veya emekliliğe hak kazanıldığına ilişkin tespit davaları, hizmet tespiti, maluliyetin tespiti, iş kazasının tespiti gibi davalar iş mahkemesinde görülür. İşe iade davalarına iş mahkemeleri bakmakla görevlidir.

  Sulh mahkemesi ne demek?

  Sulh hukuk mahkemesi; belirli özel hukuk davalarına bakmak üzere kurulmuş olan, asıl görevli mahkeme olan asliye hukuk mahkemesi ile birlikte iki genel mahkemeden biridir (5235 sayılı Kanun m.4). Sulh hukuk mahkemeleri, tek hakimli olup her yargı çevresinde (adliyede) kurulması gereken mahkemelerdendir.

  Aile mahkemesi hangi davalara bakar?

  Buna göre aile mahkemelerinin görevleri şunlardır: Şiddet mağduru veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin engellenmesi maksadıyla tedbir kararları vermek (6284 sayılı Kanun m.4, m.5).

  Izmir bayraklı adliyesi nasıl gidilir?

  Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İzmir Bayrakli Adliyesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 253, 45, 681, 691, 811.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.