Izmir Havaalanından Aliağa Ya Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havaalanından Havalimanından Aliağa İstikametine 05:26 itibari ile başlayıp 23:38 itibari ile son bulmaktadır. Alsancak ve Karşıyaka’ya gitmek için Aliağa istikameti yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Hilal ve Halkapınar istasyonlarında inerseniz Metro hatlarına aktarma yapabilirsiniz.

Izmir havaalanı Aliağa arası kaç saat?

İZBAN ile İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan doğrudan 90 dakikada Aliağa’ya ulaşılmaktadır. Aliağa, deniz ticareti açısından birçok iskele ve limana sahiptir.

Aliağadan Adnan Menderes Havaalanına nasıl gidilir?

Kuzeyde Aliağa’dan güneyde Selçuk’a kadar 136 km’lik bir hatta seferleri bulunan İZBAN trenlerinin Adnan Menderes Havalimanı’nda durağı var. Hat üzerindeki herhangi bir istasyondan İZBAN trenine binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İZBAN’da İzmirim Kart ya da 35 Kart kullanmak şart.

Metro ile Aliağa’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra, Aliağa dolmuşları ve özel ulaşım firmalarının Aliağa otobüsleri kullanılarak ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Bu hatlar ile Aliağa’ya ulaşım 25-30 TL sürmektedir. Otogar’dan Aliağa’ya metro ya da tramvay ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır.

İzmir İZBAN kac tl?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca, A Tarife kapsamında 4,70 TL olan tam biniş ücreti, 6,50 TL’ye çıkarıldı. 120 dakika içindeki ilk aktarma ücreti 1,20 TL, ikinci aktarma ücreti ise 90 kuruş olarak belirlendi.

You might be interested:  Izmir Oyun Festivali Nerede?

İZBAN’a binmek için kaç tl 2022?

İZBAN Ücret Tarifesi 2022

Aliağa’dan İZBAN’a binen bir yolcu, Selçuk’a gitmek için 24,99 TL ödüyor. Öğrenci 11,44 TL; öğretmen ve 60 yaş 19,46 TL ödeme yapıyor. Bilet 35 ve kontörlü ulaşım kartlarına sahip olan kimseler, bu rotasyon için 4 kontör harcıyor.

Aliağa İzmir arası kaç kilometredir?

Aliağa ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 62 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 16 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 42 dakika zaman alır ve Menemen, Evka 6, Bayraklı, Şehitkemal ve Buruncuk üzerinden geçer.

Adnan Menderes arası kaç kilometre?

İzmir Menderes Arası Kaç Km – İzmir Kaç Km

22 Km. İzmir Menderes Kaç Saat. 15 Dakika. Yol Güzergahı : İzmir – Gaziemir – Menderes Karayolu varış süresinde ortalama hız 90 Km / Saat olarak hesaplanmıştır.

İZBAN en son saat kaçta?

İZBAN Son Sefer Saati

Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN hafta içi hafta sonu saat 01.23’te kapanıyor. Resmi tatillerde bazen saatler değişiklik gösterebiliyor. Aliağa-Selçuk arasındaki 136 kilometrelik banliyö hattında işletmecilik yapan İZBAN’ın güzergah boyunca 40 istasyonu yer almaktadır.

Şirinyerden havaalanına nasıl gidilir?

HİPODROMUN ORADAN İZBANA BİNECEKSİN. DİREKT HAVAALANINA GİDİYOR.

Izbanla Havalimanı kaç dakika?

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan havaalanının önünden kalkan HAVAŞ servisleri ile Menemen’e ortalama 40-45 dakikada ulaşım mümkündür. İZBAN hattı ile havaalanından Menemen’e doğrudan ulaşım ise ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir.

İZBAN nereye kadar gidiyor?

İZBAN, 110 kilometrelik banliyö hattıdır. İzmir’de Aliağa’dan Torbalı’ya kadar uzanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın ortaklığı ile inşa edilmiştir.

Izbana nasıl binilir?

1.1 Yolcularımız, turnikelerden geçerli seyahat kartı örnekleri tablosunda belirtilen kartlar ile birlikte elektronik kart ve 3-5 bilet kullanarak geçiş yapabilirler.

You might be interested:  Izmir Bergama Nasıl Gidilir?

Izbanla otogara nasıl giderim?

İzban/Minibüs

İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban’a binip, Halkapınar İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Daha sonra istasyon önünden kalkan minibüslere binerek, İzmir Otogarı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu aktarmalı yolculukta, havalimanından otogara gitmek ortalama 40 – 45 dakika sürüyor.

Aliağa’da nereye gidilir?

Aliağa’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Çakmaklı Köyü Aliağa’ya bağlı bir köy olan Çakmaklı Köyü, ilçe merkezine 20-25 km uzaklıkta yer almaktadır.
 • Aliağa Kuş Cenneti.
 • Güzelhisar.
 • Aliağa Antik Kentleri.
 • Uçansu Şelalesi.
 • Aliağa Günübirlik Gezilecek Yerler.
 • Foça.
 • Bergama.
 • Izmirim kart ne kadar kesiyor?

  İlk biniş ücreti 1,73 TL olup 120 dakika içinde 1. aktarma 0,25 TL, 2. aktarma 0,25 TL ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  Izmir kart ne kadar?

  01.06.2022 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. İlk Biniş Tam Ücreti 7,64 olup 120 dakika içinde 1.aktarma 1,41 TL, 2.aktarma 1,06 TL, 3.ve sonraki aktarmalar ise tüm fiyata dahildir.

  İZBAN’a binmek için kartta ne kadar olmalı?

  PERSONEL ULAŞIM KARTI

  BİLET 35 Tüm binişler için 3 kontördür.

  İZBAN bileti nasıl alınır?

  İskele gişelerinden kart bilet ve ulaşım kartı alınabilir, bakiye yüklenebilir. Tüm iskelelerde dolum makinaları bulunmaktadır. Dolum Makinalarında; sadece 3 kullanımlık kart bilet alınabilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.