Izmir Havaalanından Alaçatıya Nasıl Gidilir?

İzmir Havaalanından Alaçatı’ya nasıl gidilir; 1-Havaş ile Çeşme’ye gidilir, Çeşme’den minibüslere binilir. 2-Metro ile bir kez aktarma yapılarak Üçkuyular otobüs terminalinden otobüslere binilir. 3-Taksi ile tatil parasının bir kısmı bırakılarak gidilir.
Alaçatı’ya hava yolu kullanarak gitmek isterseniz bulunduğunuz şehirden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçmanız gerekiyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Alaçatı’ya ulaşmak için HAVAŞ otobüslerini kullanabilirsiniz. Bilet ücreti 2020 yılında 40 TL olan otobüs yolculuğu yaklaşık 75 dakika sürüyor.

Alaçatı’ya Nasıl gidilir?

Dünya standardında bir ulaşım bağlantısına sahip olan tatil beldesi, ulaşılabilirliğiyle birçok tatilcinin gözdesi. Alaçatı’ya uçakla nasıl gidilir: Alaçatı’ya en yakın havalimanı İzmir’de. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Alaçatı’ya 85 km. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok kentinden direkt uçak seferleri bulunuyor.

Alaçatı’ya uçakla gidilir mi?

Alaçatı’ya İzmir-Çeşme Otoyolu üzerinden kolaylıkla ulaşılabiliyor. Dünya standardında bir ulaşım bağlantısına sahip olan tatil beldesi, ulaşılabilirliğiyle birçok tatilcinin gözdesi. Alaçatı’ya uçakla nasıl gidilir: Alaçatı’ya en yakın havalimanı İzmir’de.

You might be interested:  Izmir Iktisat Kongresinde Alınan Kararlara Ne Ad Verilir?

Alaçatı turizm merkezlerinden biri mi?

Yaz-kış hareketli bir merkez olan Alaçatı, İstanbulluların ilgisiyle Türkiye ‘nin eşsiz turizm merkezlerinden birine dönüştü. Değişim ve dönüşümü her yıl Alaçatı’nın dört bir yanında görmek mümkün. Alaçatı, 1980’li yılların sonuna kadar kendi halinde bir kasabaydı. Kasaba, Osmanlı Döneminde bataklık ve sazlıklardan oluşan verimsiz bir bölgeydi.

Izmir Alaçatı arası kaç TL?

İzmir Alaçatı otobüs fiyatı 25TL ve 1,5 saat sürüyor. Araçlar 141 nolu perondan kalkıyor. İlk araç sabah 06.30 son araç ise 22.00’de kalkıyor. Her yarım saat veya 45 dakikada bir seferler düzenleniyor.

Izmirden Alaçatıya nasıl gidilir 2022?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı’ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı’da inebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Alaçatı Izmir Adnan Menderes arası kaç km?

Alaçatı’ya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 90 km. sonra ulaşabilirsiniz.

Izmir havaalanı Bornova arası taksi ne kadar?

Açılış ücretleri 3,90 olan taksilerde her kilometre başına 3,70 liralık artış söz konusudur. Taksi ile havalimanı otogar arası ödemeniz gereken muhtemel ücret 115 liradır. Bornova merkez için ortalama ücret 100 liradır. 35 liralık ücretle Gaziemir merkezine yapılan ulaşım en uygun taksi ücretidir.

Izmir Alaçatı ne kadar sürer?

İzmir Havalimanı Alaçatı arası 85 km olup yolculuk ortalama 1 saat 10 dakikadır.

Alaçatı otobüsle kaç saat?

İstanbul – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 8 saat 39 dakika sürmektedir. İstanbul – Alaçatı arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

İzmir otogardan Alaçatıya nasıl gidilir 2022?

2022 Güncel Fiyatlar ; Çeşme – Alaçatı Kişi Başı 52 TL’dir. Turkcell Platinium haziran itibariyle ücretsiz olmaktadır. İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile ortalama 33 TL’ye,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.)

You might be interested:  Izmir Çağlayan Şelalesi Nerede?

Alaçatı hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları alaçatı yakınından geçiyor: 102, 330, 662, 699, 800, 912, 921.

Gitmeden önce Alaçatı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Alaçatı, İzmir’in en gözde tatil beldesi olarak biliniyor. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Alaçatı, bilmeyenler için ise tam bir labirent.

 • Alaçatı butik otelleri tek kelimeyle nefis.
 • Alaçatı gece hayatı oldukça hareketli.
 • 3. Topuklu ayakkabı giyecekler dikkat.
 • Midye ve Çeşme kumrusunun tadına bakın.
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı Alaçatı arası kaç saat?

  Havaş Alaçatı İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası Yolculuk Süresi. Yaklaşık 75 dakika olup, hava koşullarna ve trafik yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

  Alaçatı İzmir Otogar kaç saat?

  İzmir – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 32dk sürmektedir.

  Alaçatı dan havaalanına nasıl gidilir?

  1. Seçenek: Alaçatı’dan Havaş Otobüsleri ile; 2. Seçenek: Öncelikle Alaçatı otogardan İzmir’e giden Otobüslerle İzmir Otogarına gidebilir ve Otogardan da 204 nolu ESHOT Havalimanı-Otogar Otobüsü ile İzmir Havalimanına gidebilirsiniz.

  Izmirde taksi ne kadar tutar?

  Buna göre taksimetre açılış 4.50 TL’den 7.5 TL’ye, kilometre başına ücret ise 5.50 TL’den 9 TL’ye yükseldi. İndi bindi ise 13 TL’den 20 TL’ye çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), taksi esnafından gelen talepler üzerine biniş ücretlerini son 3 ayda ikinci kez artırdı.

  Izmir taksi ücreti ne kadar?

  Kentte taksi ücretlerine büyük bir zam geldi. İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) onaylanan yeni tarifeye göre taksi açılış ücreti 4,5 TL’den 6 TL’ye, kilometre başına ücret 5,5 TL’den 9 TL’ye, indi-bindi ücreti ise 13 TL’den 20 TL’ye yükseldi. Yeni tarife 24 Mart Perşembe gününden itibaren yürürlüğe girecek.

  Izmir havaalanı Alsancak taksi ne kadar?

  Taxi Fares to / from Izmir Adnan Menderes Airport

  You might be interested:  Izmir Metro Öğrenci Ne Kadar?
  Saat Kulesi – İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücreti 4.178 € / 4.271 $ / 75 TL
  Bostanlı – İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücreti 11.14 € / 11.38 $ / 200 TL
  Alsancak – İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücreti 5.571 € / 5.694 $ / 100 TL

  Alaçatı İzmir Otogar kaç saat?

  İzmir – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 32dk sürmektedir.

  İzmir çeşme arası kaç kilometredir?

  İzmir Merkez Çeşme Merkez Arası Tam 86,8 KM ‘dir. Arabayla ortalama 59 Dk. ‘da gidilmektedir.

  Sığacık İzmir arası kaç km?

  – İzmir merkezden Sığacık 52 km ve 50 dakika sürüyor. – Alaçatı – Sığacık arası 76 km, 1 saat sürüyor.

  Alaçatı nerede hangi ilde?

  Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi’ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.