Izmir Hatay Üçyol Hangi Ilçeye Bağlı?

Üçyol Haritası Semt /Mahalle olarak Kılıç Reis Mh. ve Konak ilçesine bağlıdır. Üçyol haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Üçyol posta kodu 35210. Üçyol GPS koordinatları 38° 24´ 21.4164″ ve 27° 7´ 15.2580″.

Izmir hatay ilçesi nereye bağlı?

Hatay, İzmir’in Konak ve Karabağlar ilçelerinin ortak semtlerinden biridir. Yönetim olarak, İzmir Anakenti sınırları içinde kalan ve İzmir’in yönetsel, sanatsal, kültürel ve ticari (tecimsel) açıdan en önemli ilçesi olan Konak belediyesine bağlıdır.

Üçyol Metro durağı hangi mahallede?

İzmir Metro A.Ş. Konak’ın Kılıç Reis Mahallesi ile Karabağlar’ın Bahçelievler Mahallesi arasında İnönü Caddesi üzerinde yer alan Üçyol Meydanı’nın altında 32 metre derinlikte yer alan istasyonun 5 adet girişi bulunmaktadır.

Izmir Hatay nereye yakın?

Hatay İzmir ilinde yer almakta olup, Hatay Karabağlar ilçesine bağlıdır. Hatay haritası konumu ise 38° 24′ 15.8796” Kuzey ve 27° 7′ 5.1996” Doğu gps koordinatlarıdır. Hatay bağlı olduğu Karabağlar ilçe merkezine 9 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Izmirin en tehlikeli semti neresidir?

afyon mahallesi,karabağlar,limontepe,basmane gibi yerlerdir. sebebi ise varoş ve tehlikeli yerler olması.

You might be interested:  Izmir Otogar'Dan Alaçatı'Ya Nasıl Gidilir?

İzmir’in en güzel ilçesi hangisi?

1- Karşıyaka

İzmir’in en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Karşıyaka; hareketli hayatı, ulaşım kolaylığı ve kendine has kültürel havası ile ilin en güzel bölgeleri arasında yer alıyor.

Üçyol Metro hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Üçyol Metro İstasyonu yakınından geçiyor: 108, 15, 152, 20, 253, 588, 681, 811.

Izmir Üçyola hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Üçyol yakınından geçiyor: 152, 253, 588, 681.

Bornova Metro Üçyol Metro kaç dakika?

Metro hattı boyunca, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Bornova yeraltı, Hilal, Stadyum, Halkapınar, Sanayi, Bölge yerüstünde olmak üzere 10 istasyon bulunuyor. ÜÇYOL-Bornova arası metro ile 16 dakika 23 saniyede geçilecek.

Hatay’ın ilçeleri hangileri?

 • B. Altınözü Kaymakam. Cem GÜMRÜKÇÜ Nüfus. 60861.
 • C. Antakya. Kaymakam. Nevzat ŞENGÖK. Nüfus.
 • D. Arsuz. Kaymakam. Hacı Hasan GÖKPINAR. Nüfus.
 • A. Belen. Kaymakam. Hayrettin BASKIN. Nüfus.
 • E. Defne. Kaymakam. Nevzat ŞENGÖK. Nüfus.
 • F. Dörtyol. Kaymakam. Osman DEMİR. Nüfus.
 • G. Erzin. Kaymakam. Osman DEMİR. Nüfus.
 • H. Hassa. Kaymakam. Mahmuthan ARSLAN. Nüfus.
 • Izmir Hatay semtinin adı nereden gelmiştir?

  Semtin adı Hatay ilinden gelmektedir. Cumhuriyet’in ilk yıllarından anavatandan ayrı olan Hatay’da yaşanan sıkıntılar nedeniyle 1937 yılında daha önceleri adı ‘Mısırlı’ ve ‘İnönü’ olan caddeye Hatay adı verilir Bu ad aynı zamanda cadde çevresinde gelişen yeni semtin de adıdır.

  Konak ilçesi hangi ile bağlıdır?

  Konak, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. Kuzeyinde İzmir Körfezi, kuzeydoğusunda Bayraklı, doğusunda Bornova, güneyinde Buca ve Karabağlar, batısında Balçova ilçeleri bulunmaktadır.

  Izmirde Çingeneler mahallesi nerede?

  Tenekeli mahalle diye bilinse de asıl adı Yenişehir. İzmir’in kalbinde, Basmane’ye 5, Konak’a 10 dakika mesafede, Tepecik’te bir Roman mahallesi. Şehrin dibinde ama şehre sanki yıllarca, yollarca uzakta.

  You might be interested:  Izmir Büyükşehir Belediyesi Bayram Parası 2022 Ne Kadar?

  İzmir Üçyol nasıl bir yer?

  Üçyol-Hatay-Hakimevleri semtlerinin İnönü Caddesine yakın bölümü toplu taşıma açısından İzmir’in her yerine yakındır. Pazaryeri, Mağazalar, Tramvay, Vapur ve Metro gibi her türlü imkana kolayca ulaşırsınız. İnönü Caddesinin deniz tarafı Konak, Kara tarafı Karabağlar belediyesine bağlıdır.

  Kadifekale tehlikeli mı?

  son senelerde biraz tehlikeli ve yaşanmaz hale gelmiş olan izmirin eski ve güzide bir semtidir kaleden mükemmel bir körfez manzarasına ulaşılabilir. bilmeyenlerin gece küçük gruplar halinde gitmemesi tavsiye olunur.

  Hatay izmir arası kaç saat sürüyor?

  İzmir Hatay arası özel araçla ortalama 12 saat 45 dakika sürmektedir. İzmir Hatay arası otobüsle kaç saat? İzmir Hatay arası otobüsle ortalama 16 saat 37 dakika sürmektedir.

  Hatay’ın en büyük ilçesi hangisi?

  Hatay’ın en büyük ilçesi olarak dikkat çeken Antakya, aynı zamanda il merkezidir.

  Hatay ilinin eski adı nedir?

  Etimoloji. Hatay, 1930’larda ortaya atılmış bir yer adıdır. Osmanlı döneminde bugünkü Hatay’ın kapsadığı topraklar İskenderun ve / veya Antakya olarak adlandırılıyordu.

  Hatay ve iskenderun aynı yer mi?

  7 Temmuz 1939 tarihinde 3711 sayılı Kanunla Hatay Vilayeti kurulurken, Antakya, İskenderun, Kırıkhan, Yayladağı, Reyhanlı ve Hassa ilçelerinin yanı sıra Adana’ya bağlıyken Hatay’a bağlanan Dörtyol ilçesi de Hatay vilayetine dahil edilmiştir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.