Izmir Güzelbahçe Nereye Bağlı?

Güzelbahçe, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Narlıdere ve Karabağlar, batısında ve güneybatısında Urla, güneyinde Seferihisar ilçeleri, kuzeyinde İzmir Körfezi bulunmaktadır. 29 Aralık 1993’te Narlıbahçe’den ayrılarak ilçe oldu. On iki mahallesi bulunan ilçenin yüzölçümü 77 km2’dir.

Güzelbahçe’ye hangi otobüs gider?

İzmir’den Güzelbahçe’ye Ulaşım

Şehir merkezinden ulaşım 8, 82, 975, 984 ve 987 no’lu otobüs hatları ile sağlanmaktadır.

Güzel Bahçe nasıl bir yer?

Güzelbahçe, İzmir’in en revaçta olan ilçelerinden Çeşme ve Urla’ya yakın bir bölgede yer alıyor. Aynı zamanda şehir merkezine yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Sakin ve kaliteli insanların yaşadığı bir bölge olan İzmir’in bu güzide ilçesi, eşsiz konumu ile yaşamınızda fark yaratacak özelliklere sahip.

Güzelbahçe Menemen arası kaç km?

İzmir Menemen ile Güzelbahçe İzmir arası kaç km yaklaşık olarak toplam 65 Kilometre mesafededir.

Yelki hangi ilçeye bağlı?

Yelki, İzmir’in Güzelbahçe ilçesine bağlı bir mahalledir.

8 numara Eshot nereden kalkıyor?

8 (ESHOT) 8 otobüs hattının ilk durağı Fahrettin Altay Aktarma Merkezi olup son durağı Güzelbahçe durağıdır. 8 (Güzelbahçe), her gün çalışıyor.

Güzelbahçe Vapur seferleri ne zaman başlıyor?

Konak – Güzelbahçe – Foça gemisi, 08.00’de Konak’tan, 08.45’te Güzelbahçe’den kalkıp saat 10.05’de Foça’ya varacak. Dönüşte Foça’dan 19.00’da kalkıp, 20.20’de Güzelbahçe’ye, 21.05’de Konak’a varacak. Karşıyaka – Konak – Urla gemisi, 08.20’de Karşıyaka’dan, 08.40’da Konak’tan kalkacak; 09.50’de Urla’ya varacak.

You might be interested:  Izmir Yeni Otogar Binası Nereye Yapılacak?

Güzelbahçenin Neyi Meşhur?

Güzelbahçe’nin en meşhur balığı sardalyedir. En lezzetli kalamarlar Güzelbahçe sahillerinden çıkıyor. Ayrıca barbun, çipura, tekir, dil balığı, tavuk balığı, uskumru ve ahtapot Güzelbahçe açıklarında balıkçıların avlandığı balık türleridir. Yörük kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Güzelbahçeden denize girilir mi?

Güzelbahçe seyahatinizde denize girmek için tercih edebileceğiniz plajlar arasında; Siteler Plajı, 2. Liman Halk Plajı ve Maltepe Sahili’nde yer alan halk plajı yer almaktadır. Dilerseniz, ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Akarca Plajı’ndan da denize girebilirsiniz.

Güzelbahçede ne var?

Güzelbahçe’de Gezilmesi Gereken Yerler

 • Güzelbahçe Sahili.
 • Yaka Otantik Pazarı
 • Yelki Organik Pazar.
 • Gece Pazarı
 • Yelki Köyü
 • Balıkçılar Çarşısı
 • Küçükkaya Köyü
 • Anıt Ağaç
 • Yelki hangi belediyeye bağlı?

  Güzelbahçe Belediyesi’ne bağlı olan mahalleler; Siteler, Yaka, Maltepe, Yalı, Çelebi, Atatürk, Kahramandere, Mustafa Kemal Paşa, Yelki, Çamlı, Küçükkaya, Payamlı Mahalleleri ile mahalle sayısı 12 dir.

  Izmir Güzelbahçe Yelki arası kaç km?

  İzmir Balçova ile Yelki Güzelbahçe arası kaç km yaklaşık olarak toplam 21 Kilometre mesafededir. İzmir Balçova Yelki Güzelbahçe arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 24 dakika sürecektir.

  Menemen nasıl bir yer?

  Merkezden yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Menemen ilçesi; doğa ile başbaşa olabileceğiniz, kafa dinleyebileceğiniz, muhteşem manzaralara tanıklık edebileceğiniz, Türk kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti menemeni yerinde yiyebileceğiniz, bol bol eğlenip bol bol gezebileceğiniz bir yerdir.

  Menemen nasıl gidilir?

  İzmir’den Menemen’e Ulaşım

  Toplu taşıma araçları ile gitmek için; İzban ve Eshot hatları kullanılabilir. İzban ile gitmek için Menemen durağında inilmesi gerekmektedir. Otobüs ile gitmek için ise 749, 756 ve 800’no’lu Eshot hatları kullanılabilir.

  Menemen Manisa arası kaç kilometredir?

  Menemen ile Manisa arasındaki mesafe karayoluyla 35 kilometre. Yol yaklaşık olarak 30 dakika zaman alır ve Emiralem, Güzelyurt Mah., Ayvacık, Karaali ve Muradiye üzerinden geçer.

  You might be interested:  Izmir Dikili Kalem Adası Kimin?

  İzmir foça arası kaç kilometredir?

  İzmir ile Foça arası kaç km yaklaşık olarak toplam 72 Kilometre mesafededir. İzmir Foça arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 1 saat 18 dakika sürecektir. Yani şimdi yola çıkarsanız saat varış saatiniz bugün 10:41 olacaktır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.