Izmir Güzelbahçe Hangi Ilçeye Bağlı?

İlçenin doğusunda Narlıdere ve Karabağlar, batısında ve güneybatısında Urla, güneyinde Seferihisar ilçeleri, kuzeyinde İzmir Körfezi bulunmaktadır. 29 Aralık 1993’te Narlıbahçe’den ayrılarak ilçe oldu.

Güzelbahçe
Coğrafi bölge Ege Bölgesi
İl İzmir
İlçe oluşu 29 Aralık 1993

Güzel Bahçe nasıl bir yer?

Güzelbahçe, İzmir’in en revaçta olan ilçelerinden Çeşme ve Urla’ya yakın bir bölgede yer alıyor. Aynı zamanda şehir merkezine yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Sakin ve kaliteli insanların yaşadığı bir bölge olan İzmir’in bu güzide ilçesi, eşsiz konumu ile yaşamınızda fark yaratacak özelliklere sahip.

Güzelbahçe Menemen arası kaç km?

İzmir Menemen ile Güzelbahçe İzmir arası kaç km yaklaşık olarak toplam 65 Kilometre mesafededir.

Yelki köyü nereye bağlı?

Yelki, İzmir’in Güzelbahçe ilçesine bağlı bir mahalledir.

Güzelbahçe’de denize girilir mi?

Güzelbahçe seyahatinizde denize girmek için tercih edebileceğiniz plajlar arasında; Siteler Plajı, 2. Liman Halk Plajı ve Maltepe Sahili’nde yer alan halk plajı yer almaktadır. Dilerseniz, ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Akarca Plajı’ndan da denize girebilirsiniz.

Güzelbahçenin Neyi Meşhur?

Güzelbahçe’nin en meşhur balığı sardalyedir. En lezzetli kalamarlar Güzelbahçe sahillerinden çıkıyor. Ayrıca barbun, çipura, tekir, dil balığı, tavuk balığı, uskumru ve ahtapot Güzelbahçe açıklarında balıkçıların avlandığı balık türleridir. Yörük kültüründe önemli bir yere sahiptir.

You might be interested:  Izmir Iktisat Kongresine Kim Başkanlık Yaptı?

Güzelbahçede ne var?

Güzelbahçe’de Gezilmesi Gereken Yerler

 • Güzelbahçe Sahili.
 • Yaka Otantik Pazarı
 • Yelki Organik Pazar.
 • Gece Pazarı
 • Yelki Köyü
 • Balıkçılar Çarşısı
 • Küçükkaya Köyü
 • Anıt Ağaç
 • Yelki nasıl bir yer?

  Güzelbahçe Yelki: Güzelbahçe Adeta Bir Tatil Beldesiİzmir ilinin, Güzelbahçe ilçesinde bulunmaktadır. Denize olan yakınlığı ve bulunduğu yerin güzelliği ile adeta bir tatil beldesidir Güzelbahçe Yelki. Sık sık etkinliklerin yapılmasıyla da oldukça eğlenceli vakitlerin geçirilebileceği bir yer olarak ideal isimdir.

  Izmir Güzelbahçe Yelki arası kaç km?

  İzmir Balçova ile Yelki Güzelbahçe arası kaç km yaklaşık olarak toplam 21 Kilometre mesafededir. İzmir Balçova Yelki Güzelbahçe arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 24 dakika sürecektir.

  İzmir’de günübirlik denize nereye gidilir?

  İzmir’de Denize Girebileceğiniz 10 Halk Plajı

 • Karaburun, Akvaryum Plajı
 • Çeşme, Ilıca Plajı
 • Seferihisar, Akkum Plajı
 • Urla, Demircili Köyü, Melengeç Plajı
 • Çeşme, Dalyan, Kocakarı Plajı
 • Çeşmealtı, Mavi Plaj.
 • Urla, TCDD Kampı
 • Eski Foça, Halk Plajı
 • Şakranda nerede denize girilir?

  Kumlu bir plaja, tertemiz, sakin ve sığı bir denize sahip olan Aliağa Polis Plajı’nda denize giriş ücreti kişi başı 10 TL’dir. Şezlong ve şemsiye kullanımı ise ücretsizdir. Aliağa’da Yeni Şakran mevkiinde yer alan Şakran Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 18-20 km uzaklıkta yer almaktadır.

  Narlıdere’de denize girilir mi?

  Cafelerin, restoranların ve dinlenme yerlerinin bulunduğu Narlıdere sahilinde çay keyfi yaparak Ege denizinin manzarasını izleyebilirsiniz. Eşsiz görüntüsü ile büyüleyici bir manzaraya sahip Ege denizi izleyip, sahili gezdikten sonra buradaki restoranlarda yöresel lezzetleri de tatmayı unutmayın.

  Menemen nasıl bir yer?

  Merkezden yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Menemen ilçesi; doğa ile başbaşa olabileceğiniz, kafa dinleyebileceğiniz, muhteşem manzaralara tanıklık edebileceğiniz, Türk kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti menemeni yerinde yiyebileceğiniz, bol bol eğlenip bol bol gezebileceğiniz bir yerdir.

  You might be interested:  Izmir Konak Vergi Dairesi Nereye Taşındı?

  İzmir otogar Güzelbahçe arası kaç kilometre?

  Güzelbahçe’ye Otobüs İle Ulaşım

  Güzelbahçe’ye gitmek isteyen ziyaretçiler, ilçeye 45-50 km uzaklıkta bulunan İzmir Şehirlerarası OtobüsTerminali’ni kullanabilirler.

  Menemen nasıl gidilir?

  İzmir’den Menemen’e Ulaşım

  Toplu taşıma araçları ile gitmek için; İzban ve Eshot hatları kullanılabilir. İzban ile gitmek için Menemen durağında inilmesi gerekmektedir. Otobüs ile gitmek için ise 749, 756 ve 800’no’lu Eshot hatları kullanılabilir.

  Menemen Manisa arası kaç kilometredir?

  Menemen ile Manisa arasındaki mesafe karayoluyla 35 kilometre. Yol yaklaşık olarak 30 dakika zaman alır ve Emiralem, Güzelyurt Mah., Ayvacık, Karaali ve Muradiye üzerinden geçer.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.