Izmir Güzelbahçe Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mustafa İnce Güzelbahçe’nin yeni belediye başkanı olmuştur. 2014 yerel seçimlerinden sonra ilçeye bağlı Çamlı, Payamlı ve Küçükkaya köyleri mahalleye dönüştürüldü.

Urla hangi belediye?

Urla, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun ve Ege Denizi, kuzeyinde İzmir Körfezi ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. Nüfusu TÜİK 2020 yılı verilerine göre 69.550’dir.

Izmir Balçova Belediye Başkanı hangi partiden?

Balçova

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy sayısı
CHP 33.036
AK PARTİ 13.239
TKP 821

Urla merkez ilçe mi?

Urla İlçesi 1867 yılında İzmir iline bağlı ilçe statüsüne kavuşmuş olup ilçe merkezinde ilk Belediye Teşkilatı 1890 yılında kurulmuştur. Bir merkez belediyesi, merkez belediyesine bağlı 37 mahalle idari yapıyı oluşturmaktadır.

Urlada hangi mahallede oturulur?

Özellikle Yağcılar, Kuşçular, Demircili gibi büyük çoğunluğu ormanlık alanla kaplı mahallelerde bu durum daha net hissediliyor. Ayrıca Zeytinalanı’nın çevre yoluna bakan kısımları ve Çeşmealtı doğaseverler için uygun mahalleler olarak öne çıkıyor.

Izmir Urla nasıl bir yer?

İzmir’in şirin bir ilçesi olan Urla, Ege Bölgesi’nin en güzel tatil beldeleri arasındadır. Tarihi dokusunu korumayı başarmış küçük köyleri, sakin havası, tertemiz denizi ile tatilcileri kendisine çeken Urla ziyaretçilerine bol huzur vadetmektedir. Antik çağlara uzanan tarihi ile Urla’nın eski ismi Klazomenai’dir.

Balçova Belediye Başkanı kim oldu?

Fatma ÇALKAYA – Balçova Belediye Başkanı

You might be interested:  Izmir Kınık Nerede Harita?

AK Parti izmir’i ne zaman aldı?

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri.

Kiraz Belediye Başkanı hangi partiden?

Yönetim. 2014 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak %42,27 oy oranı ile seçilen Saliha Özçınar Şengül 2015 yılında partisinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisine katıldı.

Izmir Narlıdere Belediye Başkanı kim oldu?

Abdül Batur
Konak belediye başkanı
Makama geliş Nisan 2019
Yerine geldiği Sema Pekdaş
Narlıdere belediye başkanı

Izmir Narlıdere Belediye Başkanı kim oldu?

Abdül Batur
Konak belediye başkanı
Makama geliş Nisan 2019
Yerine geldiği Sema Pekdaş
Narlıdere belediye başkanı

Leave a Reply

Your email address will not be published.