Izmir Gümüldür Nereye Bağlı?

Gümüldür Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Gümüldür İzmir ilinde yer almakta olup, Gümüldür Cumaovası (Menderes) ilçesine bağlıdır. Gümüldür haritası konumu ise 38° 12′ 12.2112” Kuzey ve 27° 9′ 30.5892” Doğu gps koordinatlarıdır.
Satsuma mandalinasıyla bilinen Gümüldür, İzmir’in Menderes ilçesinin sahil mahallesi. Maviyle yeşilin buluştuğu bir noktada, İzmir’in güneyinde, Ege Denizi kıyısında bulunan Gümüldür, 7 km’lik sahil şeridi, mavi bayraklı plajları, farklı bütçelere hitap eden konaklama tesisleri ile yaz turizminin gözdesi.

İzmir Gümüldür ilçe mi?

‘Bütünşehir Yasası’ çerçevesinde de Gümüldür, Özdere beldeleri Menderes ilçesine, Ürkmez ve Doğanbey beldeleri de Seferihisar ilçesine bağlanmıştı. Özdere, Gümüldür, Ürkmez, Doğanbey mahalle muhtarlarından oluşan 15 kişilik heyet bu mahallerden oluşan yeni bir ilçe olması için düğmeye bastı.

İzmir Özdere nerenin ilçesi?

Özdere, İzmir ilinin Menderes ilçesine bağlı olan bir tatil beldesidir. İzmir merkeze yaklaşık 70 km uzaklıkta yer almaktadır. Buranın güney ve batı bölgesinde Ege Denizi bulunur. Kuzeybatısında Seferihisar bölgesi, kuzeyinde Menderes ilçesi, doğu tarafında ise Torbalı ile Selçuk ilçeleri yer almaktadır.

Gümüldür İzmir Otogar arası kaç km?

İzmir merkeze bir kere ulaştınız mı, geriye sadece 50 km’lik bir mesafeniz kalıyor. Bir araç kiralayıp yolların keyfini çıkara çıkara gidebileceğiniz gibi otobüs ve minibüsleri de kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Istanbul Otoyolu Ne Zaman Bitecek?

İzmir Gümüldür arası kaç kilometredir?

İzmir – Gümüldür Arabayla Yol Tarifi Haritası, Kaç Saat, Km e-sehir.com›turkiye-haritasi/izmir-gumuldur…yol… Türkiye Haritası » İzmir – Gümüldür Arası Kaç Kilometre ve Yol Tarifi Haritası. 6 km İzmir – Gümüldür Arası Toplam Mesafe Ne Kadar, Uzaklık Kaç Km : 49 dakika.

Adnan Menderes hangi ilçede?

Menderes, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında Seferihisar, kuzeyinde Gaziemir ve Karabağlar, kuzeydoğusunda Buca, doğusunda Torbalı, güneydoğusunda Selçuk ilçeleri, güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

Menderes, İzmir.

Menderes
Ülke Türkiye
İl İzmir
Coğrafi bölge Ege Bölgesi
İdare

Gümüldür Belediye mi?

İzmir’de belediye başkanlıkları iptal edilerek mahalle durumuna getirilen Özdere, Gümüldür, Ürkmez ve Doğanbey’in birleştirilerek yeni bir ilçe yapılması gündeme geldi.

Özdere denizi nerede?

İzmir’in Menderes ilçesi sınırlarında yer alan Özdere, yaklaşık 1800 metre uzunluğuyla muhteşem bir plaja sahiptir. 20 metre genişliğinde olan plajda mavi bayrak sahaları ile yaz aylarında en fazla turist akınının olduğu yerlerdendir.

İzmir Özdere plajı nerede?

Özdere İzmir’in Menderes ilçesinde yer alan ve plajları ile ünlü önemli bir bölgedir.

İzmir Özdere ye nasıl gidilir?

775, Menderes bölgesinde bulunan özdere ‘den izmir’e dönüş konumuna giden son Otobüs aracıdır. 01:04 civarında buradan geçer.

Gümüldür hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Gümüldür yakınından geçiyor: 776, 778, 986.

Menderes Özdere arası kaç kilometredir?

Menderes’ten Özdere’ye Ulaşım

Özdere, Menderes ilçesine bağlı olmasına rağmen, ilçe merkeziyle arasında 40 km mesafe bulunuyor.

Sığacık İzmir arası kaç km?

– İzmir merkezden Sığacık 52 km ve 50 dakika sürüyor. – Alaçatı – Sığacık arası 76 km, 1 saat sürüyor.

İzmir kuşadası arası kaç kilometredir?

Kuşadası ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 92 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 51 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 57 dakika zaman alır ve Selçuk, Sağlık ve Oğlananası üzerinden geçer.

You might be interested:  Izmir Havalimanından Bornovaya Nasıl Gidilir?

Alaçatı İzmir merkez arası kaç km?

İzmir ve Alaçatı’nın arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 70 km’dir.

Izmirde kaç tane ilçe var?

İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

Gümüldür Ürkmez nereye bağlı?

Ürkmez İzmir ilinde yer almakta olup, Ürkmez Seferihisar ilçesine bağlıdır.Ürkmez haritası konumu ise 38° 4′ 33.3408” Kuzey ve 26° 55′ 47.8380” Doğu gps koordinatlarıdır. Ürkmez bağlı olduğu Seferihisar ilçe merkezine 16 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Gümüldür’de ne yapılır?

Gümüldür’de Gezilecek Yerler

 • Kolophon Antik Kenti. Kolophon Antik Kenti.
 • Klaros Antik Kenti. Klaros Antik Kenti.
 • Orman Kampı Gümüldür Orman Kampı
 • Deniz Pınarı Deniz Pınarı
 • Çukuraltı Halk Plajı Çukuraltı Plajı
 • Notion Antik Kenti. Notion Antik Kenti.
 • Roma Hamamı Roma Hamamı
 • Yıkık Minare. Yıkık Minare.
 • İzmir Özdere hangi belediyeye bağlı?

  Özdere İzmir ilinde yer almakta olup, Özdere Cumaovası(Menderes) ilçesine bağlıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.