Izmir Gaziemir Nerede?

Gaziemir Ege bölgesinde yer almakta olup, Gaziemir ilçesi İzmir iline bağlıdır. Gaziemir yüzölçümü 70 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 916. en büyük ilçesidir. Gaziemir haritası konumu ise 38° 19′ 30.5400” Kuzey ve 27° 7′ 21.0720” Doğu gps koordinatlarıdır.

Gaziemir hangi bölgede?

Gaziemir, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında ve kuzeyinde Karabağlar, doğusunda Buca, güneyinde Menderes ilçeleri bulunmaktadır.

Izmir Gaziemir nerelere yakın?

İzmir’in merkez ilçelerinden olan Gaziemir ilçesi, hepsi birer İzmir ilçesi olan, doğusunda Buca, güneyinde Menderes ve batısında da Karabağlar ilçeleriyle komşudur. İl merkezine 14 km mesafede olan Gaziemir ilçesinin denize olan uzaklığı ise yaklaşık 10 km’dir.

Izmir Gaziemir arası kaç kilometre?

İzmir ile Gaziemir arası kaç km yaklaşık olarak toplam 13 Kilometre mesafededir.

Izmir Gaziemir Menderes arası kaç km?

22 Km. İzmir Menderes Kaç Saat. 15 Dakika. Yol Güzergahı : İzmir – Gaziemir – Menderes Karayolu varış süresinde ortalama hız 90 Km / Saat olarak hesaplanmıştır.

Izbanla Gaziemir’e nasıl gidilir?

İzban hattı ile Gaziemir’e gitmek için Gaziemir durağında inilebilir. Bu hat ile Aliağa, Menemen, Çiğli, Mavişehir, Karşıyaka, Bayraklı, Salhane, Torbalı, Tepeköy ve Selçuk gibi bölgelerden Gaziemir’e ulaşım sağlanabilir.

Gaziemir denize yakın mı?

Gaziemir, denize kıyısı bulunan bir ilçe olmadığından, günübirlik bir deniz tatili için Pamucak Sahili tercih edilebilir. Balçova’da İnciraltı mevkiinde yer alan Deniz Müzesi, Gaziemir’e 20 km uzaklıkta yer almaktadır.

You might be interested:  Izmir Istinye Park Ne Zaman Bitecek?

Izmir Gaziemir Neyi Meşhur?

Gaziemir Gezilecek Yerler

 • Gaziemir Optimum Avm (Optimum Alışveriş Merkezi)
 • Fuar- İzmir.
 • Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi.
 • Uzay Kampı
 • Sarnıç Gölet.
 • Seydibaba Türbesi.
 • Gaziemir Karşıyaka nasıl gidilir?

  İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan havalimanından ayrıldıktan sonra, İzban ve metro hatlarını kullanarak Karşıyaka’ya gelebilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Karşıyaka’ya İzban hattı ile ulaşım sağlamak isterseniz; Karşıyaka durağında inmeniz gerekmektedir.

  Gaziemir ismi nereden geliyor?

  Gaziemir Adı Nereden Geliyor? Gaziemir adı, burayı “Seyyid Mükerremüddin Zaviyesi”ne vakfetmiş olan ve babası Mehmet Bey’in eski Türk devlet geleneği ve idare anlayışı doğrultusunda kendisine verdiği İzmir’de ikamet etmiş olan Aydınoğlu Gazi Umur Bey’e izafeten verilmiş olan bir isimdir.

  Izmir Buca izmir Menderes arası kaç km?

  İzmir Buca ile Menderes Buca arası kaç km yaklaşık olarak toplam 3 Kilometre mesafededir. İzmir Buca Menderes Buca arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 7 dakika sürecektir.

  Izmir menderes ne tarafta?

  İzmir’in güneyinde yer alan ilçenin il merkezine uzaklığı 20 km’dir. İlçenin batısında Seferihisar, kuzeyinde Gaziemir ve Karabağlar, kuzeydoğusunda Buca, doğusunda Torbalı, güneydoğusunda Selçuk ilçeleri, güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü 777 km²’dir.

  Izmir Gaziemir Neyi Meşhur?

  Gaziemir Gezilecek Yerler

 • Gaziemir Optimum Avm (Optimum Alışveriş Merkezi)
 • Fuar- İzmir.
 • Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi.
 • Uzay Kampı
 • Sarnıç Gölet.
 • Seydibaba Türbesi.
 • Gaziemir kaç mahalle var?

  GAZİEMİR MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İZMİR

  İLÇE ADI GAZİEMİR MAHALLE SAYISI GAZİEMİR KÖY SAYISI
  GAZİEMİR 16

  Sarnıç hangi ile bağlı?

  Sarnıç Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Sarnıç İzmir ilinde yer almakta olup, Sarnıç Gaziemir ilçesine bağlıdır.Sarnıç haritası konumu ise 38° 18′ 39.7800” Kuzey ve 27° 8′ 49.8696” Doğu gps koordinatlarıdır. Sarnıç bağlı olduğu Gaziemir ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.