Izmir Focaya Nasil Gidilir?

İzmir’den Foça’ya Nasıl Gidilir? İzmir’den Foça’ya gitmek için, İzmir Foça arası 70 km yolu aşmanız gerekiyor. İzmir’den Foça’ya gitmek için; Eğer kendi aracınızla geliyorsanız, 1 saatten az bir zamanda Foça’dasınız demektir.

Foçaya İZBAN var mı?

Foça’ya İzmir’den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz.

Foça için hangi İZBAN Durağı?

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT (otobüs)’a binerek Foça’ya ulaşım sağlanılacaktır.

Izmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

Yeni Foça ya otobüsle nasıl gidilir?

Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

You might be interested:  Izmir Hatay Nereye Bağlı?

Manisadan foçaya otobüs var mı?

756, Menemen bölgesinde bulunan Foça – Manisa Yolu konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır.

Hatundere nerede?

Hatundere
İlçe Menemen
Coğrafi bölge Ege
Zaman dilimi UTC+03.00 (TSİ)
Posta kodu 35660

Eski Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.
 • Izmir Bornovadan Foça’ya Nasıl Gidilir?

  İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

  Izmir yeni foça mı Eski Foça mı?

  Yenifoça: Taş evler ve ıssız plajlar

  Kentin sokaklarında gezip çiçeklerle bezeli 2-3 katlı taş evleri görebilirsin. Eski Foça’ya göre daha az turistik bir yer ancak limandaki balıkçı tekneleri, sahil yolu, tertemiz denizi, salaş balıkçıları ve misafirperver esnafı ile sana kendini mutlaka sevdirecektir.

  Izmir Eski Foça kaç TL?

  İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

  Eski Foça Belediye otobüsleri nereden kalkıyor?

  744 (ESHOT)

  744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor.

  Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

  Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

  You might be interested:  Izmir Havaalanından Balıkesire Nasıl Gidilir?

  Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

  Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça’ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

  Yeni Foça Deniz nasıl?

  Berrak ve temiz deniz suyunun kalitesi mavi bayrakla ödüllendirilen Yeni Foça Plajı’nın kumsalı ince kumlu, denizin giriş bölümü çakıl taşlı, giriş bölümünden ilerledikten sonra ise ince kum zemini ile deniz keyfi yaşamaya elverişli.

  İZBAN durakları neler?

  Kuzey aksındaki 19 istasyon Salhane, Bayraklı, Turan, Naldöken, Alaybey, Karşıyaka, Nergiz, Demirköprü, Şemikler, Mavişehir, Çiğli, Ata Sanayi, Egekent, Ulukent, Egekent-2, Menemen, Hatundere, Biçerova ve Aliağa.

  İZBAN hangi şehirlerde var?

  Selçuk, Sağlık, Tepeköy, Torbalı, Pancar, Cumaovası, Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir, Çiğli ve Menemen istasyonlarından ise TCDD Taşımacılık tarafından işletilen anahat trenleri ve bölgesel trenlere aktarma olanağı vardır.

  İZBAN Selçuk’a gidiyor mu?

  SELÇUK – TEPEKÖY (İZBAN)

  SELÇUK – TEPEKÖY tren hattının ilk durağı Selçuk olup son durağı Tepeköy durağıdır. SELÇUK – TEPEKÖY (Selçuk > Tepeköy), her gün çalışıyor. Ek bilgi: SELÇUK – TEPEKÖY hattında 3 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 23 dakika.

  İZBAN bayramda ücretsiz mi?

  Bakanlığın sosyal medya hesabından, Kurban Bayramı ve 15 Temmuz’da ücretsiz olan toplu taşıma araçları listesi yayınlandı. İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de ise İzban’in ücretsiz hizmet vereceği duyuruldu. İzban ücretsiz hizmet verecektir. İyi bayramlar!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.