Izmir Eski Foça Nasıl Gidilir?

Eski Foça İzmir’e bağlı İzmir’e yaklaşık 65 km uzaklıkta bir sahil kasabasıdır. Konak ‘tan İzmir Metro ile Hilal ya da Halkapınar istasyonlarından birinde inerek İZBAN’ a aktarma yapınız. İZBAN ile Aliağa yönünde Hatundere istasyonunda ininiz. Buradan 744 numaralı otobüse binerek Eski Foça’ya ulaşabilirsiniz.

Izmir Menemenden Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 (Foça-Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 (Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça’ya geçiyor.

Eski Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

ESKİ FOÇA ULAŞIM

İzmir Otogarı’nda indiğiniz peronların en başından kalkan, önlerinde ‘Eski Foça’ yazan otobüslerimize binebilirsiniz.

Eski Foçaya hangi otobüs gider?

İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz. 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüsü haftanın 7 günü sefer yapıyor.

Izmir Izbanla Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır. İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT (otobüs)’a binerek Foça’ya ulaşım sağlanılacaktır.

You might be interested:  Pazar Günü Izmir De Ne Yapılır?

Eski Foça hangi durak?

Barış durak, Eski Foça konumuna en yakındır.

Izmir otogar Foça’ya Nasıl Gidilir?

Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça’ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

Izmir eski foça kaç TL?

İzmir Otogar’dan Foça’ya gitmek için ortalama 20-25 TL, Çiğli bölgesinden ulaşım sağlamak için ortalama 14 TL, Menemen ilçesinden ulaşım sağlamak için ortalama 10 TL, Bayraklı ilçesinden ulaşım sağlamak için ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

Hatundere Aktarma Merkezi nerede?

Hatundere Tren İstasyonu, İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan TCDD’ye ait tren istasyonudur. İstasyon, 1996 yılında inşa edilerek hizmete girmiş ve TCDD’nin Alsancak – Aliağa Bölgesel Treni seferlerinde kullanılmıştır.

Hatundere Foça Eshot kaç TL?

2017 YILI KURBAN BAYRAMI FİYAT TARİFESİ

(B) Fiyat Tarifesi Tam Öğretmen
744 : FOÇA – HATUNDERE AKT. 1,30 1,00
745 : YENİFOÇA – BİÇEROVA AKT. 1,30 1,00
747 : EMİRALEM – MENEMEN AKTARMA 1,30 1,00
750 : BAĞARASI – ULUKENT AKT. 1,30 1,00

744 kaçta kalkıyor?

744 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:50’da çalışmaya başlıyor ve 23:55’da bitiyor.

Sığacık a nasıl gidilir?

İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor. F. Altay metro durağında inerek Üçkuyular’a geldikten sonra 985 numaralı otobüse binip Seferihsar’a gelebilirsiniz.

Yeni Foça için hangi İZBAN Durağı?

İzban ile ulaşmak isterseniz ise Hatundere durağında değil Biçerova durağında aktarma yapmalısınız. Yine Biçerova durağının tam karşısından kalkan otobüse binmelisiniz. Yaklaşık yarım saat sonra Yeni Foça’ya varmış olursunuz.

Izmir Foça arası kaç kilometredir?

İzmir ile Foça arası kaç km yaklaşık olarak toplam 72 Kilometre mesafededir. İzmir Foça arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 1 saat 18 dakika sürecektir. Yani şimdi yola çıkarsanız saat varış saatiniz bugün 10:41 olacaktır.

You might be interested:  Izmir Fuarı Nerede Yapılıyor?

Izmir yeni foça mı Eski Foça mı?

Yenifoça: Taş evler ve ıssız plajlar

Kentin sokaklarında gezip çiçeklerle bezeli 2-3 katlı taş evleri görebilirsin. Eski Foça’ya göre daha az turistik bir yer ancak limandaki balıkçı tekneleri, sahil yolu, tertemiz denizi, salaş balıkçıları ve misafirperver esnafı ile sana kendini mutlaka sevdirecektir.

Izmir yeni foça mı Eski Foça mı?

Yenifoça: Taş evler ve ıssız plajlar

Kentin sokaklarında gezip çiçeklerle bezeli 2-3 katlı taş evleri görebilirsin. Eski Foça’ya göre daha az turistik bir yer ancak limandaki balıkçı tekneleri, sahil yolu, tertemiz denizi, salaş balıkçıları ve misafirperver esnafı ile sana kendini mutlaka sevdirecektir.

Hatundereden Eski Foça ne kadar sürer?

744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 (Foça), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 45 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 64 dakika.

Manisadan foçaya otobüs var mı?

756, Menemen bölgesinde bulunan Foça – Manisa Yolu konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır.

Eski Foça Halk Plajı Nerede?

Eski Foça’da bulunan Hanedan Beach, şehir merkezine yaklaşık 4 km uzaklıktadır. Foça’nın en güzel koylarından biri olan Mersinaki Koyu’nda bulunan plaja, şehir merkezinden kalkan minibüslerle kısa sürede ulaşılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.