Izmir Ekmeksiz Plajı Nerede?

Ekmeksiz Plajı İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunmaktadır. Bölgeye ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçlarını kullanmak mümkün. Ancak plaja ulaşabilmek için belirli bir ağaçlık alandan geçmek gerekiyor. Çünkü şu an kapalı olduğu için doğal olarak plajı ulaşım adına özel bir yol bulunmamaktadır.

Ekmeksiz Plajı ücretli mi?

Ekmeksiz plajına girmek için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ekmeksiz plajına ücretli veya ücretsiz olarak girmek mümkün değildir. Denize girmek ve yüzmek yasaktır. Ekmeksiz plajı hizmet sağlayamadığından dolayı, etrafı çitlerle çevrilmiştir.

Ekmeksiz Tabiat Parkı nasıl gidilir?

Ekmeksiz Plajı, Seferihisar’ın Teos tarafında yer alıyor. Seferihisar’dan gelirken Sığacık içinden geçerek, Teos yönüne doğru gidin. Teos Antik Kenti kavşağına gelmeden sağa dönün ve Güneşköy Sitesi yönüne doğru giderken araçların park ettiği yeri göreceksiniz. Siz de aracı oraya park edebilirsiniz.

Seferihisar Ekmeksiz Plajı hangi otobüs gider?

640, Seferihisar bölgesinde bulunan Ekmeksiz Plajı konumuna giden son Otobüs aracıdır.

Ekmeksiz Plajı soğuk mu?

izmir’in huzur dolu sığacık beldesinde bulunan, ekmeksiz tabiat parkı içindeki saklı minik bir cennet. turkuazın tüm tonlarına şahit olabileceğiniz bu küçük koy tamamen kum. su ciddi soğuk ama o ortamda dikkat edemiyor insan, uyuşup alışıyorsun.

You might be interested:  Izmir Bayraklı Nereye Bağlı?

Ekmeksiz Plajı neden kapalı?

Tarım ve Orman Bakanlığı Milli Parklar Müdürlüğü’nün yetki alanında bulunan Türkiye’nin ve dünyanın en güzel koylarından biri olan Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi’ndeki Teos Ekmeksiz Tabiat Parkı, yaklaşık 5 yıl önce kaçak binaların can güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle mühürlenip, kapatıldı.

Seferihisar Ekmeksiz Plajı suyu soğuk mu?

Mavi bayraklı bir plajdır ve deniz suyunun sıcaklığı ne çok soğuk ne de sıcaktır.

Sigacikta nerede denize girilir?

Akkum Plajı Sığacık bölgesine en yakın ve en popüler plajlardan birisidir. Bu plaj büyük bir koyda yer almaktadır. Belediyeye ait tesisleri de bulunmaktadır. Sığacık’ta en çok tercih edilen Akkum Plajı Sığacık merkeze oldukça yakın bir konumdadır.

Çukuraltı plajı hangi durak?

Grand Efe durak, Menderes içindeki Çukuraltı Halk Plajı konumuna en yakındır.

640 nereden kalkıyor?

640 otobüs hattının ilk durağı Sığacık Son Durak olup son durağı Seferihisar Son Durak durağıdır. 640 (Seferihisar), her gün çalışıyor.

Seferihisar Sığacık Akkum plajı nasıl gidilir?

İzmir merkeze geldikten sonra Seferihisar ilçesine giden otobüslere binmelisiniz. Seferihisar ilçesine giden otobüslere bindikten sonra buradan da Sığacık’a direkt olarak giden minibüsler yer almaktadır. Yani toplu taşıma imkanları ile Akkum plajına gelecekseniz aktarma yapmayı göze almalısınız.

Sığacık deniz suyu soğuk mu?

Denizi temiz ve berrak olsa da su biraz soğuk. Yaz sıcağında serinlemek için ideal olsa da soğuk suya girmeyi sevmeyenler zorlanabilir.

Ekmeksiz Plajı yasak mı?

Paylaş : Seferihisar’da ziyaretçi akınına uğrayan ve ormanlık alanla çevrili olan Ekmeksiz Plajı’na girişler yasaklandı. Tabiat Parkı olması nedeniyle Ekmeksiz Plajı 22.07.2022 tarihinden itibaren 31 Ağustos’a kadar ziyarete kapatıldı.

Seferihisar deniz suyu neden soğuk?

Ekmeksizin alttan kaynayan soğuk kaynak suları yüzünden açık mavi berrak bir suyu var ve bu yüzden suyu oldukça soğuk sayılabilir.

You might be interested:  Izmir Ege Perla Nerede?

Ekmeksiz Plajı nerede kalınır?

Ekmeksiz Plajı yakınlarında nerede kalınır?

 • Kanuni Kervansaray Historical Hotel. 3,6/5 İyi! (
 • Biblos Alacati. 4,5/5 Harika! (
 • İlica Hotel Spa & Wellness Thermal Resort. 5 out of 5.
 • Seya Beach Hotel – Alacati. 4,2/5 Mükemmel! (
 • Mon Amour Alacati.
 • Radisson Blu Resort & Spa, Cesme.
 • Altin Yunus Cesme.
 • Cilek Marina Hotel.
 • Ekmeksiz Plajı yasak mı?

  Paylaş : Seferihisar’da ziyaretçi akınına uğrayan ve ormanlık alanla çevrili olan Ekmeksiz Plajı’na girişler yasaklandı. Tabiat Parkı olması nedeniyle Ekmeksiz Plajı 22.07.2022 tarihinden itibaren 31 Ağustos’a kadar ziyarete kapatıldı.

  Çukuraltı Plajı nerede?

  Menderes bölgesinde bulunan Çukuraltı Halk Plajı konumundan ilk Otobüs saat kaçta geçer? 775, Menderes bölgesinde bulunan Çukuraltı Halk Plajı konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır. 06:15 civarında geçer.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.