Izmir Efes Antik Kenti Nasıl Gidilir?

 • Selçuk terminalinde indikten sonra, 3-5 dakika yürüyerek önce Efes Müzesi ‘ne gidin.
 • Müzeyi ziyaret ettikten sonra 10-15 dakika yürüyerek St Jean Kilisesi, İsabey Camii ve Ayasuluk Tepesi (Selçuk Kalesi)’ni görün (Sevebileceğiniz güzel yerlerden.
 • Buradan çıkıp Antik Kent yoluna çıkın (10 dakika yürümeniz gerekiyor).
 • İzmir merkezden Efes antik Kentine nasıl gidilir?

  Efes Antik Kenti’ne ulaşım oldukça kolay. İlk alternatif İzmir merkezinden geliyorsanız Basmane – Söke ya da Basmane – Denizli güzergâhlarında çalışan banliyö trenlerini kullanmak. Bu trenler Selçuklu Garı’ndan geçiyor. Garda indikten sonra ise yalnızca 650 metrelik bir yürüme mesafesi ile antik kente ulaşabiliyorsun.

  Efes Antik Kenti hangi otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları efes antik şehir yakınından geçiyor: 102, 330, 662, 699, 800, 912, 921.

  Izban Efes’e gidiyor mu?

  1. İzmir’den Efes’e ulaşım. İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

  You might be interested:  Izmir Antalya Ne Kadar Benzin Yakar?

  Efes Antik Kenti giriş ücreti ne kadar?

  Milattan önce 6000’li yıllarda kurulmuş olan Efes Antik Kenti, pek çok yerli ve yabancı turistin ülkemizde ziyaret ettiği önemli bir ören yeridir. Efes Antik Kenti örenyeri giriş ücreti 150 TL’dir. Efes Yamaç Evler giriş ücreti 65 TL’dir. Efes Antik Kenti’ne sahip olmuş olduğunuz müzekart ile giriş yapılabilir.

  Efes gezmek kaç saat sürer?

  Buraya en az 2-3 saatinizi ayırmalısınız. Kulağınıza çok gelebilir ama bir metropol gezdiğinizi unutmayın. Rehberli yürüyüş turu da 2 saat sürüyor. Eğer hem Efes Antik Kenti’ni hem de çevredeki Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi diğer önemli noktaları da gezecekseniz tur 4-5 saati buluyor.

  Efes Antik Kenti ne zaman gezilir?

  Her adımda tarihin kalıntılarına rastlayacağınız Efes Antik Kent’te Celcus Kütüphanesi, Antik Tiyatro, Kral Yolu, Meryem Kilisesi gibi görülmesi gereken birçok yapıt bulunuyor. İzmir’in Selçuklu ilçesinde bulunan Efes’i keyifli ve rahat bir şekilde gezmek isteyenler için en uygun zaman mayıs ve eylül arası.

  Efes Antik Kenti hangi günler açık?

  Efes Antik Kenti hafta içi her gün 08:30’da açılıyor.

  Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

  2022 yılı için Meryem Ana Evi giriş ücreti yetişkin 15 TL ve öğrenci 10 TL’dir. Ayrıca bölgeye girişte 25 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

  Efes de nereler gezilir?

 • Efes Antik Kenti.
 • Efes Müzesi.
 • Bibliothèque de Celsus.
 • Meryem Ana Evi.
 • Efes Antik Kenti Tiyatrosu.
 • Aqua Fantasy Aquapark.
 • Ephesus Terrace Houses.
 • Saint John Kilisesi.
 • Efese trenle nasıl gidilir?

  İzmir-Denizli trenleri ile Selçuk’a geliniyor. Trenler sık, güvenli ve hızlı. Göller Ekspresi de Selçuk’ta duruyor, ancak varış saati gece yarısından sonra. İzmir’den banliyö treni (İzban) ile Selçuk’a ulaşım mümkün.

  You might be interested:  Izmir Demir Çelik Cezası Ne Zaman Bitiyor?

  Efesten Şirince ye nasıl gidilir?

  Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

  Şirince Efes antik kent arası kaç km?

  İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Şirince, Selçuk’a 8 km, Efes Antik Kenti’ne 12 km, Kuşadası’na 30 km, İzmir’e ise 85 km uzaklıkta.

  Müze Kart kaç TL 2022?

  Müze kart fiyatı 2022 yılında, 60 TL olarak belirlenmiştir. Müze kart ücreti 2022 yılında 60 Türk Lirası olarak ödenerek alınabilmektedir.

  Efes’te müze kart satılıyor mu?

  Müze ücretlidir, müze kart geçerlidir. Selçuk otogarının önünde bulunmakta, Efes Antik Kentinden çıkarılan önemli eserler sergilenmektedir. Kenti gezmeden müzeyi gezmenizi tavsiye ederim.

  Efes Antik Kenti giriş ücreti 2022 müze kart geçerli mi?

  Ama en mantıklısı gitmeden 60 TL’ye Müzekart+ çıkartmak. Müzekart ile 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz. Kendi aracınız ile gittiyseniz arabanızı park edebileceğiniz ücretli otopark var. Ayrıca ziyaret edebileceğiniz yakın konumda Meryem Ana Evi bulunuyor.

  İzmir konaktan Efes antik kente nasıl gidilir?

  Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden efes antik. kent adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 108, 152, 490, 515, 691, 887.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

  Efes Antik Kenti hangi günler açık?

  Efes Antik Kenti hafta içi her gün 08:30’da açılıyor.

  Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

  2022 yılı için Meryem Ana Evi giriş ücreti yetişkin 15 TL ve öğrenci 10 TL’dir. Ayrıca bölgeye girişte 25 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

  İzmir merkez Selçuk nasıl gidilir?

  İzmir’den Selçuk’a Ulaşım

  You might be interested:  Izmir De Sular Ne Zaman Gelecek?

  İZBAN hattına aktarma yaparsanız, Tepeköy’de indikten sonra Tepeköy- Selçuk İZBAN hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. İzmir şehir merkezine ortalama 75 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.