Izmir Efes Antik Kent Nasıl Gidilir?

Efes Antik Kentine İzmir merkezden kalkan toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir. İzmir’den toplu taşıma araçları ile Selçuk ilçesine giderek buradan kolay bir şekilde Efes Antik Kentine gidilebilmektedir. Bunun yanında özel araçlar ile de Antik Kente gitmek mümkündür.

İzmir merkezden Efes antik Kentine nasıl gidilir?

Efes Antik Kenti’ne ulaşım oldukça kolay. İlk alternatif İzmir merkezinden geliyorsanız Basmane – Söke ya da Basmane – Denizli güzergâhlarında çalışan banliyö trenlerini kullanmak. Bu trenler Selçuklu Garı’ndan geçiyor. Garda indikten sonra ise yalnızca 650 metrelik bir yürüme mesafesi ile antik kente ulaşabiliyorsun.

Efes Antik Kenti hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları efes antik şehir yakınından geçiyor: 102, 330, 662, 699, 800, 912, 921.

Efes Antik Kenti giriş ücreti ne kadar?

Milattan önce 6000’li yıllarda kurulmuş olan Efes Antik Kenti, pek çok yerli ve yabancı turistin ülkemizde ziyaret ettiği önemli bir ören yeridir. Efes Antik Kenti örenyeri giriş ücreti 150 TL’dir. Efes Yamaç Evler giriş ücreti 65 TL’dir. Efes Antik Kenti’ne sahip olmuş olduğunuz müzekart ile giriş yapılabilir.

You might be interested:  Izmir Merkezden Foça'Ya Nasıl Gidilir?

Konak Efes antik Kent Nasıl Gidilir?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden efes antik. kent adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 108, 152, 490, 515, 691, 887.
 2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
 3. Metro: İZMIR METROSU.

Izbanla Efes’e nasıl gidilir?

İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

Efes gezmek kaç saat sürer?

Buraya en az 2-3 saatinizi ayırmalısınız. Kulağınıza çok gelebilir ama bir metropol gezdiğinizi unutmayın. Rehberli yürüyüş turu da 2 saat sürüyor. Eğer hem Efes Antik Kenti’ni hem de çevredeki Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi diğer önemli noktaları da gezecekseniz tur 4-5 saati buluyor.

Efes Antik Kenti hangi günler açık?

Efes Antik Kenti hafta içi her gün 08:30’da açılıyor.

Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

2022 yılı için Meryem Ana Evi giriş ücreti yetişkin 15 TL ve öğrenci 10 TL’dir. Ayrıca bölgeye girişte 25 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

Efes de nereler gezilir?

 • Efes Antik Kenti.
 • Efes Müzesi.
 • Bibliothèque de Celsus.
 • Meryem Ana Evi.
 • Efes Antik Kenti Tiyatrosu.
 • Aqua Fantasy Aquapark.
 • Ephesus Terrace Houses.
 • Saint John Kilisesi.
 • Müze Kart kaç TL 2022?

  Müze kart fiyatı 2022 yılında, 60 TL olarak belirlenmiştir. Müze kart ücreti 2022 yılında 60 Türk Lirası olarak ödenerek alınabilmektedir.

  Efes’te müze kart satılıyor mu?

  Müze ücretlidir, müze kart geçerlidir. Selçuk otogarının önünde bulunmakta, Efes Antik Kentinden çıkarılan önemli eserler sergilenmektedir. Kenti gezmeden müzeyi gezmenizi tavsiye ederim.

  Efes Antik Kenti giriş ücreti 2022 müze kart geçerli mi?

  Ama en mantıklısı gitmeden 60 TL’ye Müzekart+ çıkartmak. Müzekart ile 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz. Kendi aracınız ile gittiyseniz arabanızı park edebileceğiniz ücretli otopark var. Ayrıca ziyaret edebileceğiniz yakın konumda Meryem Ana Evi bulunuyor.

  You might be interested:  Izmir Bergama Nasıl Gidilir?

  Efes Antik Kenti içinde neler var?

  Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi olmak üzere 4 bileşenden oluşan bölge, Antik dönemin en önemli merkezlerinden sayılıyor. Tarih öncesi dönemden başlayarak Helenistik, Roma, Doğu Roma, Beylikler ve Osmanlı dönemleri boyunca yaklaşık 9 bin yıl yerleşim görmüş bir yerden söz ediyoruz.

  Efes nasıl bir yer?

  Efes Anadolu’nun batı kıyısında, bugünkü Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan, daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın oniki şehrinden biriydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır.

  Şirince Efes antik kent arası kaç km?

  İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Şirince, Selçuk’a 8 km, Efes Antik Kenti’ne 12 km, Kuşadası’na 30 km, İzmir’e ise 85 km uzaklıkta.

  Efes Antik Kenti hangi günler açık?

  Efes Antik Kenti hafta içi her gün 08:30’da açılıyor.

  Meryem Ana Kilisesi ücretli mi?

  2022 yılı için Meryem Ana Evi giriş ücreti yetişkin 15 TL ve öğrenci 10 TL’dir. Ayrıca bölgeye girişte 25 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

  İzmir merkez Selçuk nasıl gidilir?

  İzmir’den Selçuk’a Ulaşım

  İZBAN hattına aktarma yaparsanız, Tepeköy’de indikten sonra Tepeköy- Selçuk İZBAN hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. İzmir şehir merkezine ortalama 75 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir.

  Efes Antik Kenti pazar günü açık mı?

  Efes, haftanın her günü ziyarete açık olup yaz ve kış sezonuna göre ziyaret saatleri değişkenlik gösterebiliyor. Dini bayramların birinci günü öğlene kadar kapalıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.