Izmir Dikili Kalem Adası Kimin?

İzmir’in turistik ilçelerinden olan Dikili’de ve İzmir’in en güzel köyleri arasında bulunan Bademli Köyü’nde bulunan Kalem Adası, doğayı ve denizi seven herkesin mutlaka uğraması gereken bir nokta olarak bekliyor. İZMİR ’İN VE EGE’NİN MALDİVLERİ
Kalem Adası’nın sahibi olan Dartar Ailesi’nin genç kuşak üyesi İhsan Dartar, “Rahmetli babam (Yüksel Dartar – Bir dönemin meşhur süt markası Gülüm Süt’ün de sahibi olan bir sanayici) 80’lerin öncesinde Bademli’nin karşısında bulunan iki adayı satın almış.

Kalem Adası kime satıldı?

406’da Atina ile Sparta arasında geçen ve yüzlerce geminin katıldığı, dönemin en büyük deniz savaşına tanıklık etti. Son günlerde adanın gündemde olmasının sebebi ise Kalem adasının sahibi olan Dartar Ailesi tarafından adanın 400 milyon liraya satışa çıkarılması oldu.

Dartar ailesi ne iş yapar?

Ve 2007’de de 6 kardeşin en büyüğü İhsan Dartar’ın öncülüğünde kurulan Oliviera Resort ile aile, turizm sektörüne adım atar. İhsan Dartar, kardeşlerinden aldığı güç ve destekle bugün Türkiye’de tek ve dünyada sayılı denebilecek özel ada oteli konseptini hayata geçirmiş.

Yüksel dartar kim?

Disütaş’ın sahibi Yüksel Dartar, Dikili’nin Bademler Koyu’ndaki asıl ismi Garip Ada olan bugünkü Kalem Adası’nın büyük bölümünü de 1973’te satın almıştı. Kalem Adası 1. derecede arkeolojik ve doğal sit alanı olmasına rağmen Yüksel Dartar adaya kaçak konutlar inşa etti.

You might be interested:  Izmir Aydın Ücretli Yol Ne Kadar?

Kalem Adası kaç dönüm?

Turkuaz mavisi suyu ile ‘Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’sının altında jeotermal su olduğu biliniyor. 459 dönümlük Kalem Adası’nın 258 dönümü, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı.

Kalem Adası satıldı mı?

‘Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası, 400 milyon liraya satışa çıkarıldı. İzmir’in Dikili ilçesindeki Bademli Köyü’ne 500 metre mesafede olan ada, turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumuyla ilgi çekiyor.

Kalem Adası ne kadara satıldı?

İzmir’in Dikili ilçesinde, Bademli Köyü’ne yaklaşık 500 metre mesafedeki saklı cennet Kalem Adası, 400 milyon Türk Lirası’na satışa çıkarıldı. Turkuaz mavisi suyu, bembeyaz kumları ve tarihi dokusu ile ‘ Ege’nin Maldivleri’ olarak anılan Kalem Adası’nın, 70 metre altında da jeotermal su olduğu biliniyor.

Kaşık Adası kime ait?

Kınalıada’nın karşısındaki Kaşık Adası’nın sahibi Ali Dinçkök. Bodrum Gündoğan Koyu’nun hemen karşısındaki Apostrol Adası, Ömer Dinçkök’e ait. Daha önce Uzan Ailesi’ne ait olan ve TMSF tarafından satışa çıkarılan Zeytin Adası’nı ise 15 milyon 250 bin liraya Ahmet Nazif Zorlu satın almıştı.

Bademli Kalem Adası nerede?

Ege’nin incisi olarak nitelendirilen Kalem Adası, İzmir şehrinin Dikili ilçesinde, ülkemizin ilk ve tek ada otelini barındırmaktadır. Bademli Köyü’ne 450 kilometre uzaklıkta yer alan ada, palmiyeleri ve muazzam bitki örtüsü ile meşhurdur.

Kalem Adası nerede?

İzmir ilinin Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü, ilçe merkezinden 10 km kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda oluşmuştur. Bu adaya gitmek için Adanın Bademli Köyünde bulunan otoparkına gidilmesi ve hemen ardından otelin sahip olduğu tekne ile Adaya ulaşılması mümkündür.

Kalem adasında nerede denize girilir?

Ünlülerin Tatil Tercihi

Ünlülerin zaman zaman magazin muhabirlerinden kaçmak için de tercih ettiği Kalem Adası Oliviera Resort, deniz tatili sevenlerin en az bir kere ziyaret etmeleri gereken özel bir durak. Adanın kendine has incecik kumu ve son derece rahat mobilyalarla döşenmiş bir plajı var.

You might be interested:  Elazığ Izmir Otobüs Bileti Ne Kadar?

Kalem Adası nasıl bir yer?

Gözlerden uzak, denizin ortasındaki Kalem Adası’nı yazmaya kalem yetmez. Zengin su altı dünyası ve incecik kumla kaplı çevresini sarıp sarmalayan turkuaz denizi ile olağanüstü bir yer Dikili Kalem Adası. Genellikle ünlülerin ve balayı çiftlerinin uğrak tatil yeri olan Kalem Adası üzerinde şahane bir otel bulunuyor.

Pissa koyu nerede?

İzmir’in Dikili ilçesi sınırlarında yer alan Pissa Plajı’nın ilçe merkezi ile arası 12,1 kilometredir.

Garip Ada nerede?

Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacık.

Leave a Reply

Your email address will not be published.