Izmir Demir Çelik Sermaye Artırımı Ne Zaman?

Murat Gök CEVAP- İzmir Demir Çelik, 375 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini yüzde 300 bedelli artırarak 1,5 milyar TL’ye yükseltti. Ortaklar, rüçhan haklarını 15 Şubat -15 Nisan 2021 tarihleri arasında kullanabilecek.

Izmir Demir Çelik ne zaman bölünecek?

Günlük

Şirket İsmi İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş.
Kuruluş Tarihi 13/11/1975
Şirket Kodu IZMDC
Kayıtlı Sermaye 5000000000
Halka Arz Tarihi 24.01.1986

Izmir Demir Çelik Hisse hangi pazarda?

İDÇ HİSSELERİ BİST’TE HANGİ ENDEKS İÇİNDE YER ALMAKTADIR? Şirketimizin hisseleri, BIST’te Ulusal Pazar endeksi içinde IZMDC şirket kodu ile işlem görmektedir.

Izmir Demir Çelik Hisse kimin?

Enda Enerji Holding A.Ş.

Izmir Demir Çelik ne iş yapar?

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş 1975 yılında inşaat demiri üretmek amacı ile Aliağa Ağır Sanayi Bölgesi’nde kuruldu ve 1983 yılında haddehane tesislerini, 1987 yılında ise çelikhaneyi işletmeye başlayarak 47 yıldır sektörde üretimini sürdürmektedir.

Izmir Demir Çelik brüt takas ne zaman bitecek?

TEDBIRLERIN UYGULANACAGI SON TARIH 30/11/2020`DIR.

Izmir demir çelik kaç TL?

Bugün için IZMDC fiyatı 2.28 TL ve son 24 saatlik işlem hacmi 13.037.820,00 TL olarak gerçekleşti. IZMIR DEMIR CELIK hissesi fiyatı bugün yüzde 0.44 artış kaydederken, haftalık kayıp yüzde 1.30’e aylık kazanç ise yüzde 4.61’ye ulaştı.

You might be interested:  Izmir Optimum Hangi Izban Durağında?

Izmir Demir Çelik satılıyor mu?

78 milyon 447 bin dolar peşin ödeyerek İzdemir’in çoğunluk hissesini İş Bankası’ndan alan Mittal grubu, dünyanın en büyük demir çelik üreticisi konumunda bulunuyor. İş bankasına ait İzdemir, Global Steel Holding Limited’e satıldı.

IDÇ sahibi kimdir?

Mahmut Nedim Koç

Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tüzel Kişi Temsilcisi olarak Akdemir Çelik San. Ve Tic A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. ve İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Demir çelik hisseleri nelerdir?

BİST Basit Metaller Bileşenler

İsim Son Düşük
İskenderun Demir 23,180 22,980
Kardemir A 8,690 8,630
Kardemir B 8,700 8,650
Kardemir D 11,270 11,130

IDÇ de kaç kişi çalışıyor?

DEMİR-ÇELİĞİN YÜZDE KIRK’I İZMİR’DEN

Ark ocaklı demir çelik üretiminin yüzde 40’ı İzmirli işçiler tarafından üretiliyor. Türkiye’de 10 milyon tonun üzerinde demir çelik üretim kapasitesi varken, üretimin dörtte biri İzmir’de gerçekleşiyor ve bu fabrikalarda 6 bin civarında işçi çalışıyor.

Izmir demir çelik fabrikası ne zaman kuruldu?

Üretim Tesislerimiz

1975 yılında kurulan İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., önemli kilometre taşlarından olan çelikhanesini 1987

Aliağa Demir Çelik fabrikası kimin?

Aliağa’daki Sözden Demirçelik’in sahibi Sezai Rahmi Özden, 2002’de borçları yüzünden el konulan Ege Metal’i satın aldı ve Fabrikanın adını Say Metal olarak değiştirdi. Özden bir hafta sonra ise Say Metal’in hisselerinin büyük bölümünü Erol Evcil’in adamı olduğu öne sürülen Ahmet Büyükdoğan’a devretti.

Demir çelik sanayisi nerede?

Ülkemizde entegre demir çelik tesislerinde kullanılabilecek özellikteki demir cevheri rezervleri Sivas-Erzincan, Kayseri-Adana, Malatya, Kırşehir-Ankara ve Balıkesir bölgelerinde yer almaktadır.

Izmir demir çelik fabrikası kaç kişi çalışıyor?

Türkiye’de 10 milyon tonun üzerinde demir çelik üretim kapasitesi varken, üretimin dörtte biri İzmir’de gerçekleşiyor ve bu fabrikalarda 6 bin civarında işçi çalışıyor.

You might be interested:  Taksi Ne Kadar Tutar Izmir?

Izmir Demir Çelik kime satıldı?

Erdemir’in en güçlü talipleri arasında yeralan Mittal ailesi, İzmir Demir Çelik’i (İzdemir) satın aldı. 78 milyon 447 bin dolar peşin ödeyerek İzdemir’in çoğunluk hissesini İş Bankası’ndan alan Mittal grubu, dünyanın en büyük demir çelik üreticisi konumunda bulunuyor.

IDC kimin?

Mahmut Nedim Koç

Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tüzel Kişi Temsilcisi olarak Akdemir Çelik San. Ve Tic A.Ş., İDÇ Liman İşletmeleri A.Ş. ve İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.