Izmir Dalyan Nerede?

Dalyan, İzmir iline bağlı bir ilçe olan Çeşme’nin merkezinin yaklaşık olarak 5 km kuzeyinde yer alan bir bölgedir. Bu yüzden Muğla iline bağlı olan Dalyan beldesi ile karıştırmamak gerekmektedir. İzmir’in ilçesi olan Çeşme’de yalnızca bir tane Dalyan bulunmaktadır.

Çeşme Dalyan da nerede denize girilir?

Sera Plajı, Çeşme plajları arasında en çok tercih edilenlerden biri. Hem ücretsiz halk plajı hem de ücretli plaj işletmesinin olduğu koy, sığ ve dalgasız denizi ile çocuklu ailelere uygun. Müzik ve renkli ortamıyla gençlerin de tercih ettiği plajın tadını çıkarın.

Dalyan hangi bölgede?

Dalyan, Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı bir mahalledir. Türkiye’de Dalyan adında birçok yer bulunmaktadır.

Dalyan nerede görülür?

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bulunan Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren kanal üzerinde yer alan Dalyan, Ege ve Akdeniz coğrafyasının en özel bölgelerinden.

Muğla dalyanköy nerede?

Dalyanköy Ege bölgesinde yer almakta olup, Muğla iline bağlıdır. Dalyanköy bağlı olduğu Muğla iline 49 kilometre mesafe uzaklıktadır.Dalyanköy haritası konumu 36.8343 enlem ve 28.6446 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

Dalyanda denize girilir mi?

Dalyan’ın bilinenin aksine denize kıyısı bulunmuyor. Ancak özellikle deniz tatili için çok tercih ediliyor. Bunun sebebi, Türkiye’nin en güzel plajlarından olan İztuzu Plajı’na 13 km, 25 dakika uzaklıkta bulunuyor olması.

You might be interested:  Izmir Yangını Nerede?

Çeşme’de en güzel deniz nerede?

Çeşme’de denize girecek en güzel yerler arasında Altınkum Plajı, Ilıca Plajı, Aya Yorgi Koyu, Boyalık Koyu, Dalyan ve Ovacık Koyu gösterilebilir.

Dalyan Ege mi akdeniz mi?

Her ne kadar Ege Bölgesi’nde olarak bilinse de Dalyan coğrafî konum olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Etrafı dağlarla çevrili olduğu için rüzgarlara karşı korunaklı olan Dalyan’da tipik Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken kış ayları ılık ve yağışlıdır.

Marmaris Dalyan nerede?

Ege Bölgesi’nde olarak bilinse de haritadaki konumu Akdeniz Bölgesi’ndedir. Marmaris veFethiye arasında yer alan Dalyan kuzeyinde Köyceğiz, batısında Marmaris, doğusunda ise Ortaca ilçeleri ile komşudur. Muğla Dalyan arası 78 kilometre, İzmir Dalyan arası 295 kilometre, İstanbul – Dalyan arası 825 kilometredir.

Fethiye Dalyan nerede?

Dalyan, Muğla-Antalya Karayolu’nun Ortaca ilçesinden 12 kilometre içerde bulunuyor. Muğla ve Marmaris yönünden gelecek olanlara küçük bir uyarımız olacak: Köyceğiz’i geçtikten sonra Yuvarlakçay Köprüsü’nün hemen sonunda sağa bir yol ayrılıyor ve burada da bir ‘DALYAN’ levhası var.

Dalyan merkezde neler var?

Dalyan’da Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Yer

 1. 1 – İztuzu Plajı / Turtle Beach.
 2. 2 – Ekincik Koyu.
 3. 3 – 12 Ada Turu.
 4. 4 – Kaunos Antik Kenti.
 5. 5 – Likya Kaya Mezarları / Kaunos Kaya Mezarları
 6. 6 – Sultaniye Kaplıcaları ve Çamur Banyosu.
 7. 7 – Günlük Dalyan Tekne Turları
 8. 8 Kullanıcı Yorumu.

Dalyan Ne zaman gidilir?

Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman; Her mevsim ziyarete uygun bir yer olan Dalyan’ın deniz sezonu, Nisan ayından Kasım ayına kadardır. Ayrıca Caretta Caretta Kaplumbağaların yumurtalamasına denk gelmek isterseniz, Haziran-Temmuz ayları arasında gelebilirsiniz.

Dalyan nın neyi meşhur?

Dalyan Yemekleri – Neyi Meşhur?

 • Kabak Çiçeği Dolması
 • Hardal Haşlaması
 • Dalyan Köftesi.
 • Taze Fasulye Ekşilemesi.
 • Ahtapot Yahni.
 • Çıntar Kavurması
 • Pirinçli Balık.
 • Ekşili Biber Dolması
 • You might be interested:  Izmir Ekmeksiz Plajı Nerede?

  Muğla Dalyan a nasıl gidilir?

  Çünkü Dalyan’a ulaşım sağlarken ilk önce Ortaca’ya gitmelisiniz. Zaten uzunca bir otobüs seferi yaptıktan sonra Muğla merkezinde inip yeni bir yolculuğa başlamak yorucu olacaktır. Fethiye otobüsleri ise sizi Ortaca’da bırakacak ve siz de oradan 15 dakikalık bir dolmuş yolculuğuyla Dalyan’a varmış olacaksınız.

  Dalyan güzel mi?

  Dalyan Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan bir tatil kasabasıdır. Oldukça bakir kalmış olan doğası, denizinin tertemiz oluşu ve tarihi olan dokusuyla Türkiye’de bulunan en güzel yerlerden biridir.

  Dalyan Deltası nerede?

  Dalyan Deltası Muğla Ortaca’ya bağlı olan Dalyan’da bulunuyor.

  Çeşme Ildır köyü denizi nasıl?

  Ildırı sahilinde kıyıdan denize girebileceğiniz yerlerin çok büyük çoğunluğu kayalık. Yani bir plajı olmayan kayalar içinde girebileceğiniz bir deniz. Aslında deniz biz oradayken güzeldi ancak giriş zorlu plaj yok ve kayalıklardan girmek çokta istediğimiz bir durum değildi.

  Çiftlikköy Çeşme denizi nasıl?

  Çiftlikköy Plajı Özellikleri

  Oldukça sessiz ve sakin bir plajdır. Her ne kadar rüzgar alsa dahi denizi dalgasızdır. Serin suyu ile sizi ferahlatan bir denizi vardır. Sahil kesimi ve deniz tabanı kumsaldır.

  Çeşme deniz suyu soğuk mu?

  Denizi tertemiz, ılık ve sığ oluşuyla da çocuklu aileler için ideal.

  Aya Yorgi plajı Ücretli mi?

  Gelelim böylesine güzel bir koyda bulunan mekânlara. Giriş ücreti kişi başı 100 TL. Fiyata şezlong ve şemsiye dahil. Genellikle her zaman dolu olan bu plaja gitmeden önce muhakkak rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.