Izmir Cumhuriyet Başsavcılığı Nerede?

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı 38.457958 enlem ve 27.091791 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Bostanlı Mh. ve Karşıyaka ilçesine bağlıdır. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı posta kodu 35540.

Cumhuriyet başsavcılığı nerede?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı (Türkiye)

Genel bilgiler
Üst kuruluş Yargıtay
Adres 1242. Cadde No:34 Balgat, Ankara
Yönetici(ler) Bekir Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Rıdvan Gündoğdu, Cumhuriyet Başsavcıvekili
Web sitesi yargitaycb.gov.tr

İzmir Cumhuriyet savcısı kim?

06.10.2021 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa ÖZTÜRK, evli olup iki çocuk babasıdır. Sn. Mustafa ÖZTÜRK, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak Görevini Üstün başarıyla sürdürmektedir.

İzmir adliye hangi durak?

Halkapınar durak, Karsiyaka içindeki İzmir Adalet Sarayı konumuna en yakındır.

İzmir bayraklı adliyesi nereye taşındı?

Tüm bunlar gözönüne alınarak İzmir’e ve İzmir halkına layık yeni bir Adliye Sarayı yapılması düşünülmüştür. İzmir’de adalet hizmetlerinin daha modern şartlarda sürdürülmesine olanak sağlayacak olan İzmir Adliye Sarayı inşaatının yeri olarak Konak, Karşıyaka ve Bornova ilçelerinin kesiştiği Salhane semti seçilmiştir.

Cumhuriyet Savcılığı hangi suçlara bakar?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının ilgili kanunlar gereği üst düzey kamu görevlileri hakkında soruşturma yapma, iddianame düzenleme, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verme, açılan davalarda iddia makamını temsil etme ve kanun yoluna başvurma görevi bulunmaktadır.

You might be interested:  Ankara Izmir Otoyolu Ne Zaman Başlayacak?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı nerede?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:6 E Blok Ahlatlıbel Çankaya / ANKARA 0312 836 70 00
Siyasi Partiler 0312 836 73 70
Yargıtay Başkanlığı Yönetim Binası İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:6 A Blok Ahlatlıbel Çankaya / ANKARA 0312 836 00 00

Izmir başsavcısı nereli?

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 17 Ekim 1967 tarihinde İzmir’de doğdu. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İlk, orta öğrenimini İzmir’de başarıyla tamamladı. İZMİR ATATÜRK LİSESİ’nden üstün başarıyla mezun oldu.

Cumhuriyet savcısı kim?

Savcı, ceza yargılamasında iddia makamı olarak adalete hizmet eden kişidir. Savcılık ceza muhakemesinde iddia görevini yaparak devlet adına ceza davası açan makamdır. Bu makamdaki yetkiliye savcı adı verilmiştir.

Savcı Mustafa Öztürk Kimdir?

27/8/1983 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Izmir adliyesi Izban hangi durak?

İçerisinde çarşının sonunda sağ tarafta yer alan Adliyeye ulaşabilirsiniz. Ya da İZBAN hattını tercih edecekseniz, Karşıyaka İstasyonunda ineceksiniz.

Izmir adliye hangi metro durağı?

Konak bölgesinde bulunan İzmir Bayrakli Adliyesi konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Çankaya durak, Konak içindeki İzmir Bayrakli Adliyesi konumuna en yakındır.

Izmir adliyesi hangi semtte?

İzmir Adliyesi İzmir ili Bayraklı ilçesi Adalet mahallesinde yer alır. İzmir Adliyesi haritası ve yakın yerlere mesafeleri haritada gösterilmektedir. İşte adres tarifi Aşağıdaki haritayı kullanarak İzmir Adliyesi nerede bulunduğunu, haritadaki yerini, nereye yakın görebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.

Adliye nereye tasindi?

Ankara Yeni Adalet Sarayının Yenimahalle ilçesinde bulunan eski MİT arazisinin 250 dönümlük kısmına yapılması planlanmıştır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, yeni adliye binasının Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir yerde olduğunu vurguladı.

You might be interested:  Izmir Atatürk Heykeli Nerede?

Bayraklı Adliyesi Taşınıyor mu?

İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde birçok kamu binası da hasar gördü. O binalardan biri ise Bayraklı’daki İzmir Adliyesi Duvarlarında derin çatlaklar oluşan binanın A ve B blokları Bölge Adliye Mahkemesi binasına taşınacak.

Türkiye’nin en büyük adliyesi nerede?

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Kartal ilçesinin Esentepe Mahallesi’nde bulunan bir adliyedir. Yargı çevresi İstanbul’un Anadolu Yakasındaki ilçelerle sınırlıdır. Adliyenin açılmasıyla birlikte, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ilçe adliyeleri kapatılarak bu binaya taşınmıştır.

Istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı hangi semtte?

İstanbul Adalet Sarayı
Diğer ad Çağlayan Adliyesi Çağlayan Adalet Sarayı
Genel bilgiler
Konum Çağlayan, Kâğıthane, İstanbul
Koordinatlar 41°04′08″K 28°58′44″D

Cumhuriyet Başsavcısı kim tarafından seçilir?

Madde 32 – Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili, Yargıtay Büyük Genel Kurulunun, kendi üyeleri içinden göstereceği adaylar arasından Cumhurbaşkanı tarafından seçilir.

Cumhuriyet bassavcisi kac tane?

1- Türkiye geneli toplam 15.304 hâkim ve savcı bulunmaktadır. Bunun 10.240’ı (%66,9106) hâkim, 5.064’ü (%33.0894) savcıdır. 2- Türkiye geneli toplam 11.158 bay hakim ve savcı bulunmaktadır. Bunun 6.458’i (%57,88) hakim, 4.700’ü (%42,12) savcıdır.

Cumhuriyet Başsavcısı ne kadar maaş alıyor?

Yeni Başlayan Savcı Maaşı 2022

Bu durum savcı olarak görev yapan kişiler için de geçerlidir. Görevine yeni başlayan bir memurun maaşı 2. derecede görev yapan bir savcıdan daha düşüktür. Görevde yeni olan bir savcı yaklaşık olarak 9 bin 700 TL maaş alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.