Izmir Çiğli Nerede?

Çiğli, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 177.000 nüfuslu bir ilçesidir. Çiğli ilçesi, İzmir ilçelerinden kuzeyinde Menemen, doğusunda Karşıyaka ilçeleriyle komşudur; güneyi ve batısıyla da İzmir’in Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçelerindendir.

İzmir Çiğli hangi tarafta?

Çiğli, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Menemen, doğusunda Karşıyaka ilçeleri, güneyinde ve batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır.

Küçük Çiğli nereye bağlı?

Küçükçiğli, İzmir ilinin Çiğli ilçesine bağlı bir mahalledir.

İzmir Çiğli nasıl gidilir?

İzmir’den Çiğli’ye Ulaşım

İzmir şehir merkezinden Çiğli’ye ulaşım 542, 547 ve 920 no’lu Eshot hatları ile sağlanmaktadır. Havalimanı’ndan Çiğli’ye ulaşım İzban hattı ile doğrudan sağlanabilmektedir. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra Çiğli dolmuşlarına aktarma yapılması gerekmektedir.

İzmir Çiğli nasıl bir yer?

baya büyük bir ilçe. güzel yerleri de var kötü yerleri de var. güzeltepeyi aklından çıkar berbat bir yer. çok belalı. sen büyük ihtimalle organize sanayide çalışacaksın. o civarlarda bir sürü ev var ki yeni evler de yapıldı. servisle çok rahat gidersin. çiğli’de ulaşım iyidir.

You might be interested:  Izmir Kart Öğrenci Ne Kadar 2021?

Çiğli merkez ilçe mi?

Çiğli (177.000 – merkez ilçe)

İzmir Çiğli ismi nereden gelir?

İlçenin denizden yüksekliği 1-150 m. arasındadır. Yörenin genelde bataklık ve sazlık olması ve yeşil alanlara çok çiğ düşmesinden dolayı, ilk yerleşenler tarafından buraya ‘Çiğli’ adının verildiği söylencelerde dile getirilmektedir.

İzmir Çiğli kuzey mi güney mi?

İzmir’in 13 km. güneyinde yer almaktadır.Doğusunda Buca, Batısında Balçova, Kuzeyinde Konak, Güneyinde Menderes ilçeleri yer almaktadır.

Çiğli deniz var mı?

Gümrükçü, Çiğli’nin 25 kilometre uzunluğunda doğal bir sahile sahip olmasına rağmen, bunu kullanamadıklarını söyledi. Gümrükçü, sahil şeridini kulanamadıklarının sebebini anlatırken şunlara değindi: ‘Bu sahil şeridimizde Orman Bakanlığı kontrolünde Kuş Cenneti var.

Çiğli’de ne var?

Tarih ve arkeoloji meraklılarına hitap eden bir gezi alanı olarak ise Leukai Antik Kenti de Çiğli’de gezilmesi gereken yerler arasındadır.

 • İzmir Doğal Yaşam Parkı
 • Kuş Cenneti.
 • Kipa AVM.
 • Sasalı Kent Ormanı ve Piknik Alanı
 • Çamaltı Tuzlası
 • Çiğliye hangi otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Çiğli yakınından geçiyor: 227, 595, 912.

  Çiğli Bostanlı nasıl gidilir?

  Karşıyaka bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bostanlı Çiğli adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 428, 445, 777, 820, 921, HAVAŞ-ŞEHİR MERKEZİ
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Vapur: BOSTANLI – KONAK, BOSTANLI – ÜÇKUYULAR ( ARABALI)

  Sasalıya otobüsle nasıl gidilir?

  Araç ile gelmek isteyenler; Çevre yolu Çİğli istikametinde Sasalı yol ayrımına girerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 777 ya da 751 numaralı halk otobüslerini kullanarak buraya ulaşım sağlayabilirler.

  İzmir çiğli uzak mı?

  İzmir ile Çiğli, İzmir arası toplam mesafe 27 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 26 dakika sürecektir.

  Çiğli’de kaç mahalle var?

  27.05.1992 tarih ve 3806 sayılı yasa ile Çiğli adı altında 10 mahalle metropol olarak değerlendirildikten sonra, Sasalı Beldesi ve Kaklıç Köyü de dahil edilerek ilçe sınırları oluşturulmuştur.

  You might be interested:  Izmir Bornova'Da Su Kesintisi Ne Zaman?

  İzmir çiğli nüfusu ne kadar?

  Çiğli nüfusu 2021 yılına göre 209.951. Bu nüfus, 104.609 erkek ve 105.342 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,83 erkek, %50,17 kadındır.

  Izmir çiğli uzak mı?

  İzmir ile Çiğli, İzmir arası toplam mesafe 27 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 26 dakika sürecektir.

  Çiğli Izban durağı hangi mahallede?

  Köyiçi Mahallesi Muhtarlık 624 metre uzaklıkta, 9 dk yürüme mesafesinde. Çiğli Belediye 931 metre uzaklıkta, 13 dk yürüme mesafesinde. Mavişehir 2920 metre uzaklıkta, 38 dk yürüme mesafesinde.

  Çiğli Aktarma Merkezine Nasıl Gidilir?

  Çigli bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Çiğli Aktarma Merkezi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 247, 344, 912, HAVAŞ-ŞEHİR MERKEZİ
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.

  Katip Çelebi Üniversitesi ne Izbanla nasıl gidilir?

  * Kâtip Çelebi Üniversitesi durağında inilmesi gerekiyor. İzban ile ulaşım: İzban Egekent durağından yaklaşık 1,5 km yürüyerek Üniversitemizin arka kapısına ulaşılabilir. Ayrıca Egekent İzban otobüs durağından 817 ve 596 numaralı otobüsler ile de kısa sürede üniversitemiz ön kapısına ulaşılabilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.