Izmir Çamdibi Nasıl Bir Yer?

Çamdibi İzmir ilinde yer almakta olup, Çamdibi Bornova ilçesine bağlıdır. Çamdibi haritası konumu ise 38° 26′ 5.2908” Kuzey ve 27° 11′ 35.1816” Doğu gps koordinatlarıdır. Çamdibi bağlı olduğu Bornova ilçe merkezine 5 kilometre mesafe uzaklıktadır. Çamdibi semtinin İzmir şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 5 kilometredir.

Çamdibi bornovada mı?

Çamdibi, İzmir’in Bornova ilçesinde eskiden belde olan bir semt.

Yeşilova nasıl bir yer?

Yeşilova, Burdur ilinin bir ilçesidir. Sınırları içerisindeki Salda gölü ile ünlüdür. Salda Gölü’nün özelliği ise dünyanın en derin ve temiz göllerinden birisi olmasıdır. Göl sayesinde ilçe turistik bir belde görünümü vermektedir.

Konaktan Çamdibine nasıl gidilir?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Çamdibi/Bornova adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 249, 515, 54, 543.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

Çamdibi kaç metrekare?

Bornova Belediyesi, Barbaros Mahallesi sınırları içinde bulunan Çamdibi Atatürk Parkı’nı yeniledi. Yaklaşık 40 bin metrekare alana yayılan ve vatandaşlara pek çok etkinliğe katılma olanağı sunan Çamdibi Atatürk Parkı’nda kapsamlı tadilat çalışmaları yapıldı.

Bornova kaç mahalle var?

BORNOVA MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İZMİR

İLÇE ADI BORNOVA MAHALLE SAYISI BORNOVA KÖY SAYISI
BORNOVA 45

Izmir Yeşilova mahallesi nereye bağlı?

Yeşilova, İzmir’in Bornova ilçesine bağlı bir mahalledir.

Yeşilova ne zaman ilçe oldu?

Acıpayam (GARBİKARAAĞAÇ – ASİKARAAĞAÇ ) kazasına bağlı iken 1936 yılında kaza olarak teşkilatlanan Yeşilova’nın halen 36 adet köyü ve 2 adet beldesi bulunmaktadır. İlimizin ikinci büyük gölü Salda, İlçemiz sınırları içerisinde yer almaktadır. Yeşilova 09 Haziran 1936 yılında 3012 Sayılı Kanunla İlçe olmuştur.

You might be interested:  Izmir Öğrenci Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Izmir Yeşilova Höyüğü nerede?

Yeşilova Höyüğü İzmir’in en eski yerleşim birimidir. Bornova ilçesinin Karacaoğlan mahallesinde, Manda çayı kıyısında bulunan bir höyüktür. Yer olarak Işıkkent Eğitim Kampüsü’nün doğusuna, Bornova Anadolu Lisesi’nin güneybatısına düşmektedir.

204 Eshot Havaalanı kaç dakika?

204 (ESHOT)

204 otobüs hattının ilk durağı Bornova Metro olup son durağı Havalimanı Dış Hatlar Geliş durağıdır. 204 (Havalimanı), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 204 hattında 16 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 29 dakika.

Forum Bornova hangi durak?

Forum Bornova Alışveriş Merkezi

Sanayi-Yeşilova’ çıkışını kullanabilirsiniz. İzmir Metro’nun ‘Bornova’ durağından hareket eden 59 numaralı (Bornova Metro-Kemer) otobüsten faydalanabilirsiniz. Bornova Evka 4 Mahallesi’nden hareket eden ‘Evka 4-Forum Bornova’ minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Izmir IKEA hangi metro durağında?

Bornova bölgesinde bulunan IKEA konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Ege Üniversitesi durak, Bornova içindeki IKEA konumuna en yakındır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.