Izmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2021-2022 eğitim yılında burs şartlarını sağlayan önlisans ve lisans öğrencilerine burs verecek. Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında 5.000 öğrenciye verilecek burslar karşılıksızdır. Başvurular yalnızca İzmir Büyükşehir Belediyesinin web sitesi üzerinden online ortamda alınacaktır.
Öğrenciler 17 Ocak’a kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin www.izmir.bel.tr internet adresindeki formu doldurarak burs başvurusunda bulunabilecek. Öğrenciler ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi veya üniversitelerden de form temin ederek müracaatlarını yapabilecekler.

Izmir belediyesi bursu ne kadar?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer geçtiğimiz yıl eylül ayında eğitimde fırsat eşitliği ilkesini sağlamak amacıyla kentte yaşayan 5 bin üniversite öğrencisine okulların açık kaldığı 8 ay boyunca toplamda 3 bin 200 lira eğitim yardımı yapacağını açıkladı.

Bizizmir burs paraları ne zaman yatacak?

İnternet sitesinden başvuru ise 10 Ekim 2021 tarihinden sonra yapılamayacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte koşulları taşıyan üniversite öğrencilerine Aralık ayının ilk haftasında nakit desteğin ilk kısmı gerçekleştirilecek. Desteğin ikinci kısmı ise 2022 yılında aktarılacak.

You might be interested:  Altın Orman Izmir Nerede?

Izmir Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

İzmir ön ödemeli sosyal yardım kartına başvurmak isteyen İzmirli ihtiyaç sahiplerinin öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları, ardından da başvuru formundaki sosyal yardım türleri arasından SOSYAL YARDIM KARTI(ÖN ÖDEMELİ) seçeneğini

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı il ve ilçe belediyelerine bizzat başvurularak alınmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için 444 40 35 numarasını arayabilirsiniz. Sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için kimlik ve başvuru formu doldurmanız yeterlidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi burs veriyor mu?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında kendisi veya ailesi İzmir’de ikamet eden ve burs başvuru koşullarını sağlayan lisans ve ön lisans öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

Izmir 400 TL yardımı nasıl alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı müracaatı yapmak için il ve ilçe belediyelerine gidip başvurmak gerekir. Ayrıca 444 40 35 numaralı telefonu arayarak da ön başvuru yapılabilir. Kimlik kartı ve başvuru formunu doldurmak Sosyal Yardım Kartı başvurusu yapmak için yeterlidir.

Izmir belediye bursu nereye yatacak?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ihtiyaç sahibi 5 bin aileye, üniversitede öğrenim gören çocukları için verilen öğrenim desteğinin ilk kısmının yatırıldığını duyurdu. Başvuru sahipleri isimlerine yatırılan bin 200 TL’yi Vakıfbank şubelerinden çekebilecek.

Ibb burs 2 ödemeleri ne zaman yapılacak?

İlk taksitler 2021 yılı aralık ayında hesaplara yatırıldı. İBB 2. Taksitlerinin şubat ayı içerisinde yatırılması bekleniyordu. Ancak ödemeler geride bıraktığımız şubat ayında yatırılmadı. İBB burslarının ikinci taksitlerinin mart ayında, üçüncü taksitlerinin ise mayıs ayında ödenmesi bekleniyor.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır?

E-devlet üzerinden İzmir sosyal yardım başvurusu bulunma: E-devlet hesabınıza giriş yaparak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresine giderek başvuru türü olarak yardım kartı başvurusunu seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Ucak Bileti Ne Kadar?

700 TL gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Gıda ve erzak yardımına hemen başvurmak adına ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamalısınız. Ardından Uygulamaya Git seçeneğine dokunmalı, sonrasında ise başvuru formunu doldurmalısınız.

İzmir Valiliği yardım başvurusu nasıl yapılır?

T.C. İZMİR VALİLİĞİ İL SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA VAKFI. İZMİR İLİ SOSYAL YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA MÜDÜRLÜĞÜ resmi web sayfasına Hoş Geldiniz. Başvurular kişinin ikamet ettiği İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlıkları’na yapılır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları nelerdir?

Sayfa İçeriği

 • Gıda Paketi Yardımı Başvuru için; kimlik fotokopisi, dilekçe.
 • Nakdi Bayram Yardımı Başvuru için; kimlik fotokopisi,dilekçe.
 • Ulaşım Kartı Desteği.
 • Giysi Yardımları
 • Bizİzmir Giysi Noktası Adresi.
 • Eşya Yardımları
 • Yakacak Yardımları
 • Doğal Afet Nakdi Yardımı
 • Izmir erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır?

  E-devlet üzerinden İzmir gıda yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. E-devlet gıda yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmanız istenmektedir. Başvuru yollandıktan sonra uygun görülen yardım türü size yapılacaktır.

  500 ile 800 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarını alıp kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma bürosuna giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ailelere ödeme her ay düzenli olarak yapılacak ve çocuğu olmayanlara da yardım verilecek…

  Izmir Büyükşehir Belediyesi burs ne zaman?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimizin üniversitede eğitim gören öğrencileri için sağladığımız 3.200 TL tutarındaki Üniversite Eğitim Desteği’nin ilk bölümü olan 1.200 TL Aralık 2021’de hesaplara yatırılmıştır.

  Izmir belediye bursu nereye yatar?

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ihtiyaç sahibi 5 bin aileye, üniversitede öğrenim gören çocukları için verilen öğrenim desteğinin ilk kısmının yatırıldığını duyurdu. Başvuru sahipleri isimlerine yatırılan bin 200 TL’yi Vakıfbank şubelerinden çekebilecek.

  You might be interested:  Izmir Hatay Sosyete Pazarı Hangi Gün?

  Belediye burs başvurusu nasıl yapılır?

  Belediye Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye bursu almak isteyen vatandaşların ikametgahlarının bulunduğu yerdeki belediyeye bizzat başvurmaları gerekiyor. İhtiyaç sahibi öğrenciler; Sosyal Hizmet Müdürlüklerine giderek de burs başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.