Izmir Bungee Jumping Nerede Var?

Aya Yorgi Koyu, İzmir Çeşme Aya Yorgi Koyu bungee jumping yapmak isteyenler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerin başında gelir. Deniz ve sahile sıfır konumda bulunan koyda hem tatil yapabilir hem de 60 metre yükseklikten bungee jumping deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hangi şehirlerde bungee jumping yapabileceğiniz yerler var?

Dünya çapında özellikle İsviçre’deki Verzasca Barajı, Yeni Zelanda’daki Kawarau Köprüsü ve Güney Afrika’daki Bloukans Nehri köprüsü en çok meşhur olanları olsa da ülkemiz, heyecan arayışı içinde olanları ve extreme sporları sevenleri yalnız bırakmıyor, farklı şehirlerinde Bungee Jumping yapabileceğiniz yerlere ev sahipliği yapıyor.

Peki bungee jumping ile ilgili bir şey var mı?

Yoğun geçen hayatımıza kısa süreli de olsa veda edip, uzun süreli etkisi ile hayatımızın değerini ve güzelliğini hissettirecek Bungee Jumping’i biraz tanımakla başlayalım mı?

Kimler bungee jumping yapmak isteyen kişilerdir?

Bungee Jumping yapmak isteyen kişiler, atlayışı gerçekleştirecekleri alana çıkmadan önce tartılır ve gövde koşumu ile iyice donatılırlar. Aşırı kilo, gebelik, sırt sorunları, yüksek tansiyon, kalp sorunları ve sara gibi çeşitli sağlık sorunları ne yazık ki kişinin güvende Bungee Jumping yapmasını engelliyor.

You might be interested:  Izmir Eğitim Kart Nasıl Alınır?

Hangi ülkelerde bungee jumping’te güvenlik var?

Bungee Jumping’te şüphesiz ki en önemli nokta güvenlik. Özellikle İngiltere gibi bazı ülkelerde Bungee Jumping kulüpleri güvenlik, eğitim ve lisansı destekleyen birliklere bağlı oluyor.

Bungee jumping fiyatı ne kadar?

– Bungee Jumping ‘in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL.

Bungee jumping yaş sınırı kaç?

Yaş sınırının olmadığı ve herkesin bungee jumping yapabildiği istasyonda, vinç yardımıyla yukarı çıkan tatilciler daha sonra kendilerini baş aşağı boşluğa bırakıyor. Adrenalin tutkunlarının atlayış sırasında yaşadıkları heyecan dolu anlar ise ellerindeki aksiyon kamerası tarafından kaydediliyor.

Bambi jumping ne kadar?

-Bu atlayış yapılan yerler dışında özel istekler kapsamında İstanbul’un veya Türkiye’nin herhangi bir yerine platform kurulabiliyor. -Bungee Jumping’in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL. Video veya fotoğraf çekimi isteyenler de artı 50 TL ile paket yapabiliyor.

Bungee jumping hangi şehirlerde var?

Bungee Jumping Yapıp Adrenalin Patlaması Yaşamak İsteyenler İçin Hem Ülkemizde Hem Yurt Dışında Bulunan En İyi Yerler

 • Aya Yorgi Koyu, Çeşme.
 • Babadağ – Ölüdeniz, Fethiye.
 • Kazlıçeşme, İstanbul.
 • Kilyos, İstanbul.
 • Lara, Antalya.
 • Kawarau Nehri, Queenstown – Yeni Zelanda.
 • Verzasca Barajı, İsviçre.
 • Ponte Colossus Köprüsü, İtalya.
 • Bungee jumping kaç kilodur?

  Maksimum atlayıcı ağırlığı 150 kg, minimum atlayıcı ağırlığı 25 kg ve minimum boy 130 cm dir. Tandem (Çift Kişilik) atlayışta, atlayıcıların ağırlıkları toplamı, 150 kiloyu geçmemesi gerekir.

  Bungee jumping yaparken ölen var mı?

  Kolombiya’da bungee jumping yapmak isteyen bir kadın, erkek arkadaşına verilen ‘Atla’ komutunu yanlış anladı ve daha ekipmanları takılmamışken kendini 50 metreden aşağıya bırakarak hayatını kaybetti.

  Bungee jumping ilk defa kac yilinda yapilmistir?

  Tarihçe. Pasifik Adaları’nın Pentecost Adası’ndaki kara atlayışçılarından esinlenen dört Tehlikeli Sporlar Kulübü (Extreme Sports Club) üyesi 1979’da bacaklarına esnek halatlar bağlayarak Clifton Asma Köprüsü’nden atladı. Böylece günümüz bungee jumping dönemini başlattılar.

  You might be interested:  Izmir Den Yunan Adalarına Nasıl Gidilir?

  Bungee jumping güvenli mi?

  Ölüm, ne yazık ki, bungee jumping sonucunda bazen meydana gelir. Bir atlayıcının boynu birkaç dakika bile olsa kordonda dolanırsa, beyni yeterince oksijen alamaz ve yaralanması ölümcül olur.

  Bungee jumping Türkiye nerede var?

  Türkiye’de bungee jumping nerede var

 • ‘BEN DE YAPMAK İSTİYORUM” Son zamanlarda ağzımızdan düşmüyor bu çılgın aktivite.
 • ZEYTİNBURNU KAZLIÇEŞME.
 • ÇEŞME / AYAYORGİ KOYU.
 • ÖLÜDENİZ/ FETHİYE.
 • KİLYOS / SOLAR PLAJI.
 • ANTALYA / LARA PLAJI.
 • İZMİR KORDON.
 • FORUM İSTANBUL.
 • Fethiye bungee jumping ne kadar?

  Halat salınımlarını tamamladıktan sonra tatilciler vinç yardımıyla yere indiriliyor. Bu heyecanı yaşamak isteyenlerin “Bungee Jumping”de bir atlayış için 350 TL ödemesi gerekiyor.

  Bungee jumping ne zaman yapılır?

  Bungee Jumping sporu, büyük bir vincin girebileceği her mekanda yaz ya da kış fark etmeksizin, gece veya gündüz olarak yapılabilir.

  Karadeniz’de bungee jumping nerede yapılır?

  İstanbul’da Karadeniz’e girmek için önemli turizm destinasyonlarından biridir. Yaz aylarında denize girmek ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen İstanbulluların hafta sonu tatilleri için vazgeçemedikleri rotalardan biri olan Kilyos’tadır. Kilyos’da bungee jumping yapabilirsiniz.

  Base Jumping nerede yapılır?

  Muğla’nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’nde yapılacak base jumping (binalar, kuleler, köprüler üzerinden paraşütle atlama) etkinliği için hazırlıklar tamamlandı.

  Fethiye bungee jumping nerede yapılır?

  Bungy Jumping bir çok kişinin yapmaktan çekindiği fakat adrenalin denince ilk akla gelen aktiviteler arasında yerini almaktadır.

  Bungee jumping dünyada nerelerde yapılır?

  Dünyada Bungee jumping Yapılan Yerler;

  İsviçre. Avusturya. İtalya. İngiltere.

  Bungee jumping Türkiye nerede yapılır?

  Türkiye’nin en önde gelen tatil şehri olan Antalya’nın Kaş ilçesinde bungee jumping adrenalin aktivitesine siz de katılabilirsiniz. Huzurlu bir tatilin yanı sıra bir outdoor ekstrem spor yapmak isteyenler Lara Beach’te vinç yardımıyla kurulan 60 metrelik bungee jumping platformundan atlayış yapabilmektedir.

  You might be interested:  Izmir Denizli Tren Bileti Ne Kadar?

  Base Jumping nerede yapılır?

  Muğla’nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’nde yapılacak base jumping (binalar, kuleler, köprüler üzerinden paraşütle atlama) etkinliği için hazırlıklar tamamlandı.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.