Izmir Behçet Uz Çoçuk Hastanesi Nerede?

Behçet Uz Çocuk Hastanesi İzmir Konak’ta bulunmaktadır. Konak ‘tan 63, 802 veya 811 numaralı otobüslerden birine binrek Çocuk Hastanesi durağında indiğinizde Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne ulaşabilirsiniz.

Behçet Uz Hastanesi hangi durakta?

Alsancak veya Halkapınar istasyonunda inildiğinde Konak tramvayı ile Kültürpark/Atatürk Lisesi durağında inerek hastanemize ulaşabilirsiniz. Havaalanından ulaşım: 202 ve 204 numaralı hatlara binildiğinde aktarma yaparak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Behçet Uz Çocuk Hastanesi kaç yataklı?

Hizmete 150 yatakla başlayan hastane; çeşitli kişi kurum ve kuruluşların katkılarıyla 1968’de (21 yılda) 550 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Halen 350 yatakla hizmet vermeye devam etmektedir.

Behçet Uz Kimdir Kısaca hizmetleri?

Ömer Behçet Uz (1893 – 19 Mayıs 1986), Türk tıp doktoru ve 1931- 1941 yılları arasında İzmir Belediye Başkanlığı ve sonradan iki dönem Sağlık Bakanlığı yapmış devlet ve hizmet adamı.

Behçet Uz Hastanesi’ne hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Behçet Uz Çocuk Hastanesi yakınından geçiyor: 202, 253, 691, 811.

Behçet Uz randevu nasıl alınır?

Hastane Randevu Sistemi 182 nolu telefonla ya da MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ üzerinden randevu alabilirsiniz.

Behçet hastalığı Nedir kim buldu?

Hulusi Behçet (20 Şubat 1889 – 8 Mart 1948, İstanbul), Türk dermatoloji uzmanı ve bilim insanıdır. 1937 yılında, bir kan damarı enflamasyonu (vaskülit) hastalığı olan ve bugün kendi adıyla anılan Behçet hastalığını tarif eden ilk bilim insanı olmuştur.

Uz nereli?

uz. Özbekistan ile ilgili bu madde taslak seviyesindedir.

You might be interested:  Izmir Iktisat Kongresi Hangi Yılda Gerçekleşmiştir?

Behçet Uz Hastanesi Başhekimi kim?

Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Sayın Doç. Dr. Tanju Çelik İTOB OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Onur Acar’ı ziyaret etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.