Izmir Başsavcısı Kim?

06.10.2021 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa ÖZTÜRK, evli olup iki çocuk babasıdır. Sn. Mustafa ÖZTÜRK, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı olarak Görevini Üstün başarıyla sürdürmektedir.

Izmir Cumhuriyet Başsavcısı nereli?

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 17 Ekim 1967 tarihinde İzmir’de doğdu. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İlk, orta öğrenimini İzmir’de başarıyla tamamladı. İZMİR ATATÜRK LİSESİ’nden üstün başarıyla mezun oldu.

Izmir Karşıyaka Başsavcısı kimdir?

HSYK’nin yaz kararnamesi ile Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Dalak ise, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına atanmıştı.

Cumhuriyet Başsavcısı ne kadar maaş alıyor?

Yeni Başlayan Savcı Maaşı 2022

Bu durum savcı olarak görev yapan kişiler için de geçerlidir. Görevine yeni başlayan bir memurun maaşı 2. derecede görev yapan bir savcıdan daha düşüktür. Görevde yeni olan bir savcı yaklaşık olarak 9 bin 700 TL maaş alıyor.

Cumhuriyet Başsavcısı kimdir ne iş yapar?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının ilgili kanunlar gereği üst düzey kamu görevlileri hakkında soruşturma yapma, iddianame düzenleme, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verme, açılan davalarda iddia makamını temsil etme ve kanun yoluna başvurma görevi bulunmaktadır.

You might be interested:  Istanbul Izmir Otobus Ne Kadar Surer?

Türkiyede savcılar ne kadar maaş alıyor?

Derecelerine Göre Hakim ve Savcı Maaşı

Maaşları 2022 yılında yaklaşık 12 bin 500 TL’dir. 7. derece: 3 yıl deneyimi olan 7. derecedeki hakimlerin ve savcıların maaşları, yaklaşık 13 bin TL’dir. 6. derece: 5 yıl deneyimi olan 6. derecedeki hakimlerin ve savcıların maaşları, yaklaşık 13 bin 500 TL’dir.

Savcı rütbeleri nelerdir?

Savcıların sırayla:

 • Cumhuriyet savcısı,
 • Cumhuriyet Başsavcı vekili,
 • Cumhuriyet Başsavcısı,
 • Yargıtay Cumhuriyet savcısı,
 • Danıştay savcısı,
 • Adalet bakanlığı savcılı olarak çalışabilirler.
 • Kazım Arapoğlu kimdir?

  2011 yılında İzmir Cumhuriyet Savcılığı 2014 yılında İzmir Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine ve 2015 yılı ocak ayında Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Halen bu görevi sürdürmekte olan Sayın Arapoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. Babaları gibi hukukçu olmayı seçen oğlu Alper Bey stajyer avukattır.

  Kaç çeşit savcı var?

  Adli yargıda çalışan savcılar il ve ilçe Cumhuriyet başsavcıları, Cumhuriyet başsavcı vekilleri, Cumhuriyet savcıları, Yargıtay Cumhuriyet savcıları ile Adalet Bakanlığı merkez, bağlı ve ilgili kuruluşlarında idari görevlerde bulunurken, idari yargıda çalışan savcılar Danıştay savcıları ile Adalet Bakanlığı merkez,

  Savcılar dava başına para alır mı?

  Döner sermaye havuzunda toplanacak paradan, hakim ve savcılara sonuçlandırdıkları dava başına prim ödenecek. Tasarıya göre yargı katkı payı, yapılacak mahkeme işlemine göre belirlenecek tarife üzerinden alınacak. Sağlık sektöründen sonra yargıda da döner sermaye dönemi başlıyor.

  Hakim mi daha üst savcı mı?

  savcı maçı protokolde izler, hakim ise batı üstte. savcı soruşturmanın kralıdır, hakim ise kovuşturmanın. savcı yeterli şüpheye bakar, hakim tutuklamada kuvvetli şüpheye, kararda ise kesinliğe. savcı ifade alır, hakim ise sorguya çeker.

  Savcı kimin amiri?

  Türkiye’de savcılık

  Türk hukukuna göre adli yargı kolunda her ilde, ağır ceza mahkemesi bulunan ilçelerde ve bazı asliye ceza mahkemesi bulunan ilçelerde Cumhuriyet başsavcılığı vardır. Cumhuriyet başsavcısı cumhuriyet savcısının hiyerarşik amiridir.

  You might be interested:  Izmir Fahrettin Altay Nereye Bağlı?

  Savcı mı Cumhuriyet savcısı mı?

  savcı ile cumhuriyet savcısı aynı şeydir. önce onu bilelim. sonra; cumhuriyet savcısı ifadesini ‘devlet savcısı’, ‘rejim koruyucusu’ zanneden ve bunu eleştiren birtakım görüşler belirdi. anlatalım: cumhuriyet demek “demokrasi” demek olmadığı gibi “devlet oligarşisi,”, “liberal sistem” demek de değildir.

  Savcılar haftada kaç gün çalışır?

  Şüpheli olayları incelemek ve delil toplamak için olay yerinde çokça zaman geçirir. Gerekirse 24 saat savcılar çalışabilir. Sabit bir çalışma aralığı hiçbir savcı çalışmaz.

  Savcı Mustafa Öztürk kimdir nerelidir?

  27/8/1983 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

  Savcı Kamil Erkut Güre kimdir?

  HSK Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan 55 yaşındaki eski İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre yaşamını yitirdi. Güre’nin geçen hafta pazar günü Kastamonu’da kalp krizi geçirdiği ve 1 hafta yoğun bakımda tedavi gördükten sonra dün hayatını kaybettiği öğrenildi.

  Hacı Hüseyin Daşdemir kimdir?

  Kandıra Cumhuriyet Başsavcılığı görevine Silivri Cumhuriyet Savcılığı görevinden atanan Hacı Hüseyin Daşdemir ilçeye gelerek görevine başladı. Başsavcı Daşdemir, 1978 Tokat Zile doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.