Izmir Ayıbalığı Koyu Nerede?

İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan beldesinde bulunan Ayıbalığı Koyu, İzmir merkeze 80 km, ilçe merkezine ise 20 km mesafede bulunmaktadır. İzmir’den kalkan Karaburun dolmuşlarıyla 1 saat 15 dakikalık süren yolculuğun ardından Mordoğan’a ulaşabilirsiniz.

Ayıbalığı koyu denizi nasıl?

İzmir’in en temiz 5 koyundan biri olarak nitelendirilen Ayıbalığı Koyu, Karaburun’un Mordoğan beldesinde yer alıyor. Alışılmışından dışında olarak kayalıklardan meydana gelen koy, oldukça dalgasız ve sakin bir denize sahip. Koyun 5-10-20 metrelerden oluşan atlama falezleri var.

Boyabağı koyu nerede?

Karaburun’un Kösedere Köyü’nün sahil kısmına konumlanmış bu koya, zeytin ağaçlarıyla çevrili tek şeritli bir toprak yoldan geçerek varılıyor. Kaynarpınar’ı geçtikten sonra Karaburun’a gelmeden sağda Boyabağı Koyu tabelası görünüyor.

Izmir Karaburun Deniz nasıl?

Karaburun denizi nispeten soğuk ancak oldukça temiz bir suya sahip. Mavi bayraklı birkaç plaj da mevcut. Karaburun denizi Akdeniz fokunun da aynı zamanda yaşam alanı. Denizde onlarla karşılaşmanız çok düşük bir ihtimal.

Kocakum plajı nerede?

Karaburun’da pek sık rastlanmayan geniş kum plaja sahip Kocakum Mordoğan merkezde bulunuyor. Kıyı şeridinde uygun fiyata yiyip içebileceğiniz restoranlar, konaklayabileceğiniz pansiyonlar bulunuyor.

İzmir Mordoğan ne yenir?

KARABURUN VE MORDOĞAN’ DA NE YENİR?

 • BALIK. YAPRAK SARMASI.
 • ATA EKMEĞİ
 • KEŞKEK.
 • ODUN ATEŞİNDE KIZARTMA.
 • OKLAVADAN SIYIRMA.
 • BAKLAVA.
 • TARHANA.
 • You might be interested:  Izmir Otogardan Selçuk'A Nasıl Gidilir?

  Manal köyü nerede?

  Manal Koyu nerede diye merak edenler için İzmir’e bağlı bir koy olduğu söylenebilir. İzmir eski karayolu üzerinde Mordoğan merkeze 6 km uzaklıktadır. Balıkova ile arasında ise 14 km uzaklık vardır. Küçük bir koy olan Manal Koyu temiz denizi ile rüzgarlı havalarda dahi sakin ve yüzülebilir.

  Karaburun Bodrum plajı nerede?

  Bodrum Koyu ve Plajı, İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karaburun ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. İzmir merkeze 105 km uzaklıktadır.

  Karaburun sahil temiz mi?

  Yeniliman Sahili

  İlçe merkezinden devam ettikten sonra en büyük yerleşim yeri olan Yeniliman bölgesinde yer alan plaj, daha çok yerli halk tarafından tercih edilen bir plajdır. Taşlı bir sahile sahip olan plaj, bahar aylarında daha dalgalı bir denize sahiptir. Denizi oldukça temizdir.

  Karaburun plajı temiz mi?

  Denize girebileceğiniz alan çok büyük olmadığı için hafta içi giderseniz daha keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Burası o kadar temiz ve el değmemiş ki foklar ve yunuslar bile buraya uğramadan duramıyor. Temiz kumsalının dışında çim alanı ile İncirlikoy, Karaburun’un en güzel halk plajlarından biri olarak öne çıkıyor.

  İzmir Ilıca Plajı Nerede?

  İzmir İli sınırları içinde bulunan Ilıca Plajı; Alaçatı ve Çeşme arasında bulunur. Boyalık Mevkii civarında bulunan Ilıca Plajı denizi berrak bir suya sahiptir.

  Mordoğanın denizi nasıl?

  Mordoğan denizi, temiz ve berrak bir suya sahip. Tuzluluk oranı normal. Halk plajları konforlu.

  Ekmeksiz plajı halka açık mı?

  İzmir Seferihisar’daki kaçak ve eski binaların vatandaşların can güvenliğini tehdit ettiği için 5 yıldır kapalı olan Teos Ekmeksiz Plajı; yıkımların ve çevre düzenlemesinin ardından halka açık hizmet vermeye hazır hale getirildi.

  Korsan yatağı plajı nerede?

  Korsan Plajı, İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı bir mahallesi olan Mordoğan’da bulunmaktadır.

  You might be interested:  Izmir De Hayvanat Bahçesi Nerede?

  Mordoğanın denizi nasıl?

  Mordoğan denizi, temiz ve berrak bir suya sahip. Tuzluluk oranı normal. Halk plajları konforlu.

  Ekmeksiz plajı halka açık mı?

  İzmir Seferihisar’daki kaçak ve eski binaların vatandaşların can güvenliğini tehdit ettiği için 5 yıldır kapalı olan Teos Ekmeksiz Plajı; yıkımların ve çevre düzenlemesinin ardından halka açık hizmet vermeye hazır hale getirildi.

  Ayibaligi nedir?

  Ayı balıkları daha çok fok balığı olarak bilinir ve halk dilinde daha çok fok balığı ismi kullanılır. Eti tüketilmeyen bu balık cinsi karada ve denizde yaşama özelliğine sahip olmasına rağmen yine de sudan pek fazla uzaklaşamazlar. Diğer balık türlerinden farklı olarak ön iki ayağa sahiptir.

  Kocakarı plajı nerede?

  Çeşme-Dalyan’da,limanın karşısında yer alıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.