Izmir Alman Konsolosluğu Nerede?

Almanya Başkonsolosluğu İzmir’e Nasıl Gidilir? Almanya İzmir Başkonsolosluğu Korutürk Mahallesi Havuzbaşı Sokak’ta bulunmaktadır. Havalimanına yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır. Almanya İzmir Başkonsolosluğu metrosu ile Konak durağında inerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Izmirde Almanya vizesi nereden alınır?

Almanya vizesi İzmir için İzmir’de bulunan Başkonsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Randevular için de bu şehirlerde ikamet edenler İzmir Başkonsolosluğunu seçebilmektedir.

Alman Konsolosluğu hangi semtte?

Almanya Konsolosluğu adresi: Almanya federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İnönü Caddesi no: 10, 34437 Gümüşsuyu/İstanbul, Bu adresi üzerinden Almanya konsolosluğuna güvenli biçimde ulaşım sağlanabilir.

Izmir’de hangi konsolosluklar var?

Başkonsolosluklar

 • ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • ROMANYA İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • YUNANİSTAN CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • İNGİLTERE İZMİR KONSOLOSLUĞU.
 • İTALYA CUMHURİYETİ İZMİR KONSOLOSLUĞU.
 • BANGLADEŞ HALK CUMHURİYETİ İZMİR FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU.
 • Izmir Almanya Konsolosluğu vize kaç günde çıkar?

  Vize başvurusu ilgili konsolosluğa şahsen yapılmaktadır. Vize işlemleri, konsoloslukların yoğunluğuna bağlı olarak, resmi tatiller hariç 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

  You might be interested:  Izmir Özel Türk Koleji Nerede?

  Almanya vize randevusu nereden alınır?

  Kısa süreli Almanya vizesi başvurularını Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri alırken Almanya Ulusal vize başvuruları için randevu alınması gereken yer doğrudan Türkiye’deki Almanya Konsolosluklarıdır.

  Vize almak için nereye başvurulur?

  Vize başvurusu, konsolosluklar ya da aracı kurumlar gibi dış temsilcilikler ya da havalimanı ve sınır kapılarında bulunan gişeler aracılığı ile yapılır. Ayrıca e-vize yöntemi ile de başvuru yapmak mümkündür.

  Alman Konsoloslugu nerelerde var?

  Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’deki Fahri Konsoloslar tarafından desteklenmektedir.

  Türkiyede kaç tane Alman Konsolosluğu var?

  Ankara Büyükelçililiği, İstanbul ve İzmir Başkonsoloslukları ile Antalya Konsolosluğu’nun ortak sayfasına hoş geldiniz! Vize işlemlerindeki güncel ve ayrıntılı bilgiler için buradan devam ediniz

  Almanya Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

  iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı

  1. İşaret / sembol. iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı
  2. Telefon. Danışma Hattı: 0850 4608493 (0850460VIZE) Yurt dışından aramak için: 0090-212-970 8493.
  3. Web sayfası iDATA Randevu Sistemi.

  İzmir Fas Konsolosluğu nerede?

  FAS KRALLIĞI İZMİR FAHRİ KONSOLOSLUĞU | Büyükelçilikler ve Konsolosluklar | Konak – K:2 D:204 İzmir, 0232 464 30 02 Bulurum.com.

  ABD Konsolosluğu hangi illerde var?

  Adana, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van illerinde ikamet eden Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşları’nın konsolosluk işlemlerini yürütmek ile yetkilidir.

  İzmir Alman konsolosluğu ne zaman açılacak?

  İzmir Almanya Başkonsolosluğu Sayfasına Hoş Geldiniz!

  Posta adresi.

  Sadece Randevulu Müracaat:
  Pazartesi – Perşembe 08:00 – 16:30
  Temmuz/Ağustos, Çarşamba 08:00 – 13:30
  Cuma 08:00 – 13:30
  You might be interested:  Izmir Torbalı Nasıl Bir Yer?

  Schengen vizesi kaç günde çıkar 2021?

  Schengen vize kararının verilmesi için yaklaşık 4-5 iş günü gerekmektedir ama başvuru sahibinin uyruğu, Başkonsolosluğun iş yoğunluğu ve istenen vizenin türüne göre işlem sürelerinde değişiklik olabilir.

  Almanya vize kaç günde çıkar 2022?

  Almanya vizesi kaç günde çıkar? Almanya turistik vize 7-10 gün içinde çıkar. D tipi vizeler 1 ay ile 6 ay içinde, vize türüne bağlı olarak farklılık gösterir.

  iDATA randevu ne kadar sürer?

  Randevu tarihiniz yer aldığı mail sizinle randevunuza 10-15 gün kala paylaşılacaktır. Randevunuz vize tipinize göre Elçilik/Başkonsolosluklar ya da iDATA ofislerinden kabul edilecektir.

  Almanya Konsolosluğu nerede var?

  Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’deki Fahri Konsoloslar tarafından desteklenmektedir.

  Alman Konsolosluğu randevusuz gidilir mi?

  Konsolosluk işlemlerinde Randevulu sisteme geçilmiştir. İşlemler için Başkonsolosluğumuza gelmeden önce web sayfamızdaki randevu modülünden mutlaka randevu alınması gerekmektedir.

  Almanya konsolosluğu vize kaç günde çıkar?

  Acil Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Almanya ekspres vize uygulaması mevcut değildir. Vize başvurusunun sonuçlanma süresi Konsolosluk kaynaklarına göre ortalama 22 iş günü olarak belirtilmektedir ancak bu süre Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

  Almanya vizesi kaç para?

  Almanya vize ücreti en fazla 80 Euro tutar. Bu tutar vizeye göçe ve vizenin süresine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda vize ücretleri içinde 32,81 Euro bir hizmet bedeli vardır ve her vize için bu ücretin de ödenmesi gerekir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.