Izmir Akyaka Nasıl Gidilir?

Akyaka’ya Nasıl Gidilir? Dalaman Havalimanı – Akyaka Merkez mesafe/süre: 70 KM – 60 Dakika Dalaman Havaalanı’ndan çıkışında sağa yönelin, D555 yönünde devam edin, Akyaka Mahallesi hedefine gitmek için D400 rotasını izleyin.

Akyakaya otobüsle nasıl gidilir?

Akyaka-Muğla, Muğla-Akyaka arasında saat başı ve her yarım saatte bir dolmuş seferleri mevcuttur. Dolmuşların kalkış yeri Muğla Yeni Otogarıdır. Beldemiz, Marmaris’e 36 km Uzaklıktadır. Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında Sabah Saat 10.00′da ve Akşam Saat 18.00′da Akyaka minibüs durağından 2 ayrı dolmuş kalkmaktadır.

Izmir Akyaka nerede?

Gökova Körfezi’nin doğu tarafında kalan Akyaka, Muğla merkeze 38 km uzaklıkta yer alıyor. Muğla merkezde deniz yok, genelde insanlar deniz için en yakın Akyaka’yı tercih ediyor.

Marmaris Akyaka ya nasıl gidilir?

Marmaris’ten de Akyaka beldesine toplu taşıma aracı ile gitmek mümkündür. Marmaris ile Akyaka arası yaklaşık 36 km’dir. Buradan kalkan minibüsler ile Akyaka beldesine gidilebilmektedir. Bunun dışında Marmaris Otogarından kalkan otobüs ve dolmuşlara da binerek gitmek mümkündür.

Akyaka ya uçakla nasıl gidilir?

Havayolu. Havayolu ile Akyakaya ulaşım için Muğla’da yer alan, Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Akyaka, Milas-Bodrum Havalimanı’na yaklaşık bir buçuk saat, Dalaman Havalimanı’na ise yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunuyor.

You might be interested:  Izmir Bombası Nasıl Yapılıyor?

Akyaka hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları AKYAKA PARK AVM yakınından geçiyor: 11H, 14D, 14DK.

Akyakada akşam ne yapılır?

Akyaka’da Ne Yapılır?

 • Azmak Nehri’nde Yüzmek.
 • Akyaka Plajı’nda Gün Batımını İzlemek.
 • Azmak Nehri’nde Tekne Turu.
 • Akyaka Koylarını ve Plajlarını Keşfedin.
 • Akyaka’da Kamp Yapmak.
 • Amazon’da Kano Deneyimi.
 • Aşıklar Yolunda Yürüyün.
 • Akçapınar Tostçusunda Tost Yiyin.
 • Akyaka nerelere yakın?

  Şehir Hakkında; Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir yer olan Akyaka, küçük ama bir o kadar da şirin bir tatil beldesidir. Marmaris ve Muğla’nın ortasında, Gökova Körfezi’nin arasında yer alan bu balıkçı kasabası, son yıllarda en popüler tatil yerlerinden biri haline geldi.

  Akyakaya Ne zaman gidilir?

  Her yaz binlerce tatilseveri ağırlayan Akyaka’yı daha sakinken keşfetmek isterseniz bahar ve kış aylarında gelmeyi tercih edebilirsiniz. Yılın neredeyse dokuz ayı güneşli olan Akyaka’nın yemyeşil doğasında yürüyüş yapabilir, ilkbaharda Gökova Ovası’nın sazlıklarına gelen farklı kuş türlerini gözlemleyebilirsiniz.

  Akyaka da denize nerede girilir?

  Şehrin merkezinde yer alan Akyaka Halk Plajı, Akyaka Orman Kampı ve Azmak Nehri’nin arasında yer alıyor. Sit alanı olarak resmileştirilen bu plaj 250 metre uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde. Sığ denizi ve kumlu plajı ile birlikte sizi son derece mutlu edecek.

  Akyaka Marmaris nerede?

  Marmaris Akyaka merkeze’e 20 km uzaklıkta bulunan ve yerli turistler tarafından çok beğenilen plajlardan bir tanesidir. Marmaris Akyaka olarak da bilinen bu tatil köyü Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı olan 29 mahalleden bir tanesidir.

  Akyaka plajı ücretli mi?

  Akyaka Halk Plajı

  Plaja giriş ücretsiz olması ile beraber belediye tarafından tahsis edilen şemsiye ve şezlong 10 TL değerindedir. Aynı zamanda Cafe ve restoran ile beraber, bölgede soyunma kabini, WC ve duş yer alıyor.

  You might be interested:  Izmir Hangi Yemeği Meşhur?

  Akyaka Park hangi durakta?

  Küçüksu Caddesi durak, Ümraniye içindeki Akyaka Park konumuna en yakındır.

  Akyakaya gitmek için hangi havaalanı?

  Muğla Dalaman Havalimanı, Akyaka’dan yaklaşık 70 km, Bodrum Havalimanı ise 103 km mesafede bulunuyor. Havalimanına ulaştıktan sonra araç kiralayabilir ya da Marmaris dolmuşuna binerek şoföre Akyaka’da ineceğinizi söyleyebilirsiniz.

  Muğla akyakaya hangi Havalimanı yakın?

  Akyaka – Dalaman Havalimanı (Dalaman, Türkiye) 55 km mesafededir.

  Akyakadan ne alınır?

  Akyaka’dan Ne Alınır? Akyaka’da bulunan dükkânlardan bölgeye özgü hediyelik eşyalar ya da magnetler alabilirsiniz. Bölgede yetişen yabani otları taze ya da kurutulmuş olarak bulabilirsiniz. Bir de bölge halkının yetiştirdiği bamya ya da börülceyi, kışlık olarak satın alabilirsiniz.

  Akyaka Park hangi durakta?

  Küçüksu Caddesi durak, Ümraniye içindeki Akyaka Park konumuna en yakındır.

  Muğla Akyaka arası kaç kilometredir?

  Muğla Akyaka Arası Kaç Km

  Köyceğiz, Muğla ile Akyaka, Muğla arası 18 Km. Ula Akyaka ile Dalyan Ortaca arası kaç km yaklaşık olarak toplam 59 Kilometre mesafededir.

  Bodrum Akyaka arası otobüsle kaç saat?

  Akyaka (Muğla) – Muğla arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 15dk sürmektedir.

  Akyaka Beach nerede?

  Şehrin merkezinde yer alan Akyaka Halk Plajı, Akyaka Orman Kampı ve Azmak Nehri’nin arasında yer alıyor. Sit alanı olarak resmileştirilen bu plaj 250 metre uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde. Sığ denizi ve kumlu plajı ile birlikte sizi son derece mutlu edecek.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.