Dikili’Den Izmir Havaalanına Nasıl Gidilir?

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Dikili’ye toplu taşıma araçları ile gitmek için ise İZBAN seferleri, İzmir şehir içi otobüsleri ve Adnan Menderes Havalimanı – Dikili arası hizmet veren özel transfer şirketleri tercih edilebilir. İZBAN Havaalanı durağı, Adnan Menderes Havaalanı’nın hemen çıkışında yer almaktadır.

Dikili dolmuşları nereden kalkıyor?

Aliağa İZBAN İstasyonu’ndan Dikili’ye ulaşmak için belediye otobüslerinin dışında Dikili minibüslerinin de seferleri bulunuyor. İZBAN trenleri ile karşılıklı sefer yapan Dikili minibüsleri yolcu yoğunluğunun olduğu saatlerde doldukça hareket ediyor. Günlük sefer sıklığı ise 45 dakikada bir.

Izmir dikili otobüs bileti ne kadar?

En ucuz İzmir – Dikili otobüs bileti 110,00 TL’dir.

Izmir dikili nereye yakın?

Dikili, İzmir’in kuzey bölümünde yer alıyor ve İzmir il merkezine 120 km uzaklıkta. Dikili’nin kuzey komşusu Balıkesir, doğu komşusu Bergama ve batı ile güneyinde de Ege denizi bulunuyor.

Dikiliye nasıl gidilir otobüs?

Dikiliye belediye otobüsleri yani ESHOT ile ulaşmak isterseniz öncelikle Aliağa’ya gitmelisiniz. Aliağa’da tren garının yanında otobüs durakları var ve burada bulunan 837 Dikili-Aliağa otobüsüne binebilirsiniz. Tam bilet ücreti 8 lira, öğrenci ise 4 lira (fiyatlar değişmiş olabilir).

You might be interested:  Izmir Fuar Konserleri Nerede?

İzmir Dikili arası kaç TL?

En Çok Tercih Edilen Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Rota Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
roomİzmir – Dikili 70 TL 4 sa
roomAnkara – Dikili 300 TL 9 sa 27 dk
roomBursa – Dikili 130 TL 5 sa 17 dk
roomAntalya – Dikili 115 TL 9 sa

İzmir Dikili İzmir Otogar arası kaç km?

İzmir – Dikili arası uzaklık kaç km? İzmir – Dikili arası karayolu ile 356 km’dir.

837 Eshot kaç TL?

Güzergâh uzunlukları fazla olan 760, 761, 795, 798, 835, 837 ve 883 numaralı hatlarda geçerli olan bu tarifede; tam biniş ücreti 14,34 TL; öğrenci ücreti 4,30 TL; indirimli öğrenci, öğretmen ve 60 yaş binişleri 9,60 TL oldu. 120 Dakika Aktarma Sistemi’ne dahil olmayan bu tarifede, yüzde 50 indirimli Halk Taşıt hizmeti

Bergama Dikili kaç para?

En Ucuz Bergama – Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
Isparta Petrol Turizm 45,00 TL 15 Dakika
Alaşehir Sarıkız Turizm 50,00 TL
Metro Turizm 175,00 TL 29 Dakika

Dikilinin en güzel yeri neresi?

Dikili tatilinizde mutlaka gezmeniz gereken yerler ise; Kalem Adası, Bademli Köyü, Zindancık Koyu, Nebiler Köyü, Dikili Sahil Şeridi, Atatürk Botanik Bahçesi, Çandarlı Köyü, Bademli Ilıcası, Killik Koyu, Adnan Menderes Caddesi yer almaktadır.

İzmir Dikili güzel mi?

Dikili, İzmir ilinin en kuzeyinde yer alan ilçesidir. Ege Denizi’ne kıyısı olan Dikili, eşsiz güzellikteki doğası ile de özellikle doğa ile iç içe olmayı seven ziyaretçilerine harika bir deneyim yaşatacaktır. İlçe sınırlarının büyük bir kısmını Ege Denizi ve Bergama ilçesi çizmektedir.

İzmir Dikili Neyi Meşhur?

Dikili’nin Nesi Meşhur? Dikili’nin kumsalı meşhur. Ayrıca, Ege Bölgesi’nde pek çok yerde olduğu gibi, yeşilin, doğal güzelliklerin tarihi, kültürel zenginlikle birleştiği bir yer olan Dikili, kültürel turizm açısından da oldukça ünlü denebilir. Ek olarak, Dikili’nin kaplıcaları ve diğer termal kaynakları da meşhurdur.

You might be interested:  Izmir E Ne Zaman Kar Yağacak 2021?

Dikili deniz nasıl?

Dikili Halk Plajı, Dikili’nin merkezinde bulunan 5 kilometre uzunluğunda sahili bulunan 50 metre genişliğe sahip bir plajdır. Dikili Merkez Plajı, Dikili Belediye Plajı ya da Dikili Mavi Bayrak Plajı adlarıyla da bilinen plaj berrak suyu ve ince kumlu kumsalıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Dikili tam olarak nerede?

Dikili, Türkiye’nin en güzel ve önemli şehirlerinden biri olan İzmir’e bağlı bir ilçedir. Konum olarak İzmir kent merkezinin 120 km kuzeyinde bulunmaktadır. İzmir’in Ege Denizi kıyısında konumlanmış durumda olan en kuzeydeki ilçesi olma niteliğine sahiptir.

Istanbul Dikili otobüs ile kaç saat?

İstanbul – Dikili arası en hızlı seferimiz yaklaşık 5 saat 30 dakika saat sürmektedir.

Aliağa Dikili Eshot kaç TL?

9 ilçeye ESHOT müjdesi

Tam Öğretmen
Dikili-Aliağa Aktarma 4,50 TL 2,75 TL
Aliağa-İzmir (İZBAN ile) 2,25 TL 1,60 TL
Dikili-İzmir toplam 6,75 TL 4.35 TL
Tam Öğretmen

Ankaradan Dikili’ye en kısa nasıl giderim?

Ankaradan Dikili’ye en kısa nasıl giderim? İzmir’in en kuzeyindeki tatil beldesi Dikili ‘ ye, Ankara ‘dan, Balıkesir yoluyla ulaşılabiliyor. Ankara – Eskişehir – Bursa ve Balıkesir yönünden gelindiğinde Bergama’yı geçtikten sonra kıyıya doğru ilerlenerek Dikili ‘ ye toplamda 7 saat 40 dakikada ulaşılabilir.

Bergama Dikili kaç para?

En Ucuz Bergama – Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
Isparta Petrol Turizm 45,00 TL 15 Dakika
Alaşehir Sarıkız Turizm 50,00 TL
Metro Turizm 175,00 TL 29 Dakika

837 Eshot kaç dakika?

837 (ESHOT)

Ek bilgi: 837 hattında 61 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 99 dakika.

Leave a Reply

Your email address will not be published.